Ja vēlaties izcelt savas virtuves oriģinalitāti un īpatnības, izvēlieties kādu noteiktu detaļu (tā var būt gan atsevišķa mēbele, gan arhitektoniskā detaļa, gan kādi sadzīves priekšmeti), un ap to veidojiet visu pārējo interjeru. Tas ietekmēs arī kopējo telpas stilu un atmosfēru.
Protams, ja mēbeles jau ir iegādātas, tad telpas krāsu toņi jāpieskaņo tām.Accenta dizaineri iesaka- ja galdiņi un skapīši ir lakota koka, tad interjerā var izmantot visu toņu dzelteno, gaišzilo un balto krāsu. Nerūsošā tērauda virsmām labi pieskaņosies gaiši pelēkais, bet maigi rozā piestāvēs gan dabiskā koka tonim, gan metālam.
Noteikti jāpievērš uzmanība saules gaismas intensitātei virtuvē
- Ja logi ir vērsti uz ziemeļiem, saule tajos iespīdēs pavisam maz vai arī neparādīsies vispār.
- Ja logi ir austrumu pusē, var cerēt uz spožajiem rīta saules stariem.
- Logi rietumu pusē sola košo, sarkanīgo krāsu gammu.
- Savukārt caur logiem dienvidu pusē saulīte sildīs un apgaismos virtuvi gandrīz visu dienu.
- Ja virtuvē vēlaties radīt siltuma iespaidu - izvēlieties kaut ko no sarkanās krāsu paletes, ja gribat redzēt ko svaigāku, izteiksmīgāku - izmantojiet zilganos toņus.
Accenta dizaineri iesaka neaizmirst arī seno patiesību, ka gaišie toņi telpu vizuāli palielina, bet tumšie - samazina. Savukārt, ja virtuves sienas būs gaišas, bet mēbeles - tumšas, tad tieši mēbeles būs galvenais akcents telpā.
Ja virtuvē ir slikts apgaismojums, tad vislabākā krāsa tomēr būs baltā, ko daudzi gan uzskata par garlaicīgu, toties tā ir piemērota gandrīz jebkurai telpai. Īpaši virtuvē tā rada tīrības un svaiguma sajūtu.
Materiāls izmantos no "Praktiskā Būvniecība"