Svētdiena, 17.Novembris 2024. » Vārdadienas svin: Uga, Hugo, Uģis;

Iebūvējamā skapja priekšrocības

www.accenta.lv, 27.07.2009. 11:40

Ikvienam kādreiz noteikti ir radušās problēmas - kur likt drēbes, slēpes, zābakus vasaras sezonā, kur to visu salikt tā, lai neizjauktu mājokļa vizuālo harmoniju un tajā pašā laikā lai viss ir ērti atrodams un pārskatāms. Ideāls risinājums ir iebūvējamais skapis!
Iebūvējamā skapja priekšrocības

Ja jūsu guļamistaba ir liela un iespējams atdalīt apmēram sešus metrus platības, ideāls risinājums ir izveidot garderobes istabu. Tādā telpā var ne vien uzglabāt drēbes, bet arī pārģērbties. Ražotāji piedāvā iegādāties jau gatavas karkasu sistēmas no alumīnija, kam nav nepieciešamas starpsienas. Tās jāpiestiprina pie grīdas un griestiem. Ir arī alternatīvas - speciālie pakaramie, plaukti, grozi un atvilktnes, kas piestiprināmi pie starpsienām.
Vispirms būtu vēlams apzināt savu un ģimenes locekļu garderobi. Pēc tam var plānot iespējamo skapja lielumu un ietilpību, kā arī izmantojuma mērķi - kam tas galvenokārt būs paredzēts.
Iebūvējamos skapjus iespējams ievietot nišās, istabas stūros, ailēs. Lai tos uzstādītu, izmanto esošās telpas grīdu, sienas un griestus.
Accenta dizaineri informē, ka skapis sastāv no iekšējā plānojuma (iespējams izveidot un iekārtot atbilstoši katras ģimenes vēlmēm) un durvīm. 
Bieži lietotas bīdāmās durvis, kur pildmateriāls ir iemontēts rāmī. Latvijas veikalos atrodamas arī salokāmās durvis, Accenta speciālisti informē, ka tās ideāli piemērotas, ja vietas ir maz. Tad vēl paliek tradicionālās veramās durvis, taču tās nav iespējams lietot šaurās vietās.
Iebūvējamo skapi var izveidot arī pašu spēkiem, tad vajadzētu pasūtīt tikai durvis. Lūk, Accenta speciālisti piedāvā dažus padomus, ko der atcerēties, lai veiksmīgi izvietotu skapja saturu!
Paredzot vietu iebūvējamam skapim, tam paredzētajām ailēm jābūt vismaz 65-66 cm dziļām. Jāņem vērā, ka sliedes platums, pa kuru bīdās durvis, ir 6-7 cm, tādēļ, ja ailes dziļums būs mazāks, apmēram 60 cm, durvis strīķēsies gar drēbju pakaramajiem.
Apakšējai zonai būtu jābūt līdz 0,5 metriem dziļai, un tā paredzēta retāk lietojamiem priekšmetiem. Tajā varat ievietot koferus, putekļu sūcēju vai citus sadzīves priekšmetus.
Zonā, kuras dziļums ir no 0,5 līdz 1,7 metriem, ieteicams novietot visbiežāk lietojamos priekšmetus.
Zona, kuras dziļums ir virs 1,7 metriem, ir grūti aizsniedzama, tajā labāk ievietot reti lietojamus un sezonai neatbilstošus priekšmetus (somas, gultas veļu, slēpes, slidas u.c).
Jāpiebilst, ka ir atšķirības starp vīriešu un sieviešu apģērbu izvietošanas platību. Vīriešu apģērbu novietošanai attālumam starp stangu un plauktiem zem tās vajadzētu būt 1,75 m garam, sieviešu apģērbiem - 1,55 m. Vīriešu kreklu un žakešu pakarināšanai var paredzēt divas zonas, vienu virs otras, kur katra zona būtu 1,05 m augsta. Lai ērtāk piekļūtu apģērbiem augšējā rindā, var izmantot speciālu pakaramo āķi, kāpnes vai arī iebūvēt speciālu liftu augšējās stangas nolaišanai lejā. Nav obligāts dalījums vīriešu un sieviešu zonā. Protams, visu ģimenes locekļu mēteļus un kostīmus var novietot daļā, kas ir 1,75 m augsta. Savukārt augšējā rindā izvietot kreklus un žaketes, bet apakšējā - blūzes, sieviešu žaketes un jakas. Apģērbus, kas izvietoti uz stangām, šādi uzglabāt ir izdevīgāk, tie mazāk burzās un nav jāgludina pirms katras valkāšanas reizes.
Labākais augstums plauktiem ir 1,6 m no zemes. Tajos labi glabāt džemperus, džinsus, sporta apģērbus u.c.
Ieteicamais augstums atvilktnēm un groziem ir 1,25 m no zemes, kuros glabāt veļu un zeķes. Trikotāžu labāk glabāt grozos, kuros tā vēdinās, savukārt veļu un zeķes - atvilktnēs.
Speciālie pakaramie biksēm. Tie izskatās pēc redelēm. Ja tos iegādāties nevēlaties, varat iztikt ar parastajiem pakaramiem ar knaģiem.
Daudzās garderobes sistēmās ir speciāli kurpju pakaramie un grozi. Varbūt tomēr ērtāk uzglabāt apavus to oriģinālajās kastēs? Tad blakus tiem atradīsies vieta arī kādai cepurei.
Visbiežāk iebūvējamo skapju plaukti tiek veidoti no lamināta (16 mm biezas kokskaidu plāksnes), tādēļ plaukta garumam nevajadzētu pārsniegt 1 m atzīmi, citādi tie ielieksies, kaut arī nebūsiet uz tā novietojuši neko smagu. Vislabāk plauktu turētājus izvietot ik pēc 60 cm, lai gan tie nedaudz bojātu kopējo skapja iekšskatu.
Durvju pildījumam var izmantot šobrīd tik populāro matēto stiklu, caurspīdīgu stiklu (tad aiz durvīm visam jābūt ideālā kārtībā) vai spoguli (šādas durvis piemērotas, lai telpa vizuāli izskatītos lie¬lāka). Ja skapis būs vienas sienas garumā un krāsots tādā pašā krāsā kā istabas sienas, tas tiks uztvers nevis kā mēbele, bet gan kā viena no sienām.

Materiāls publicēts sadarbībā ar „Laimīgā māja"

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV