Brīvi stāvoši modeļi līdzinās korpusa mēbelēm. Tie sastāv no korpusa, grīdas, griestiem u.c. Tikai to īpatnība ir atbīdāmās durvis.
Mājokļos tiek izmantotas stūra, diagonāles un diagonāles-stūra konstrukcijas, kas labi iederas telpas stūros. Skapjus var papildināt ar antresoliem.
Lai nomaskētu tukšās vietas starp skapi, sienu, griestiem un apkures caurulēm, kā arī, lai palielinātu skapja augstumu, tiek izmantoti paneļi - dekoratīvas plāksnes, kas krāsas un faktūras ziņā ir identiskas pašam skapim.
Par skapja aizmugurējo sienu, sānu daļām, griestiem vai grīdu var kalpot telpas siena, griesti un grīda. Tādējādi ekonomējot uz izmantojamo materiālu rēķina.
Skapja iekšpusi iespējams maksimāli izmantot, pateicoties dažādiem moduļu elementiem, uzsver Accenta speciālisti. Tie var būt tradicionālie plaukti, parastās vai izbīdāmās kastes, kā arī tērauda karkasi, kas spēj noturēt pat vissmagāko kažoku svaru. Skapja iekšpusē var iebūvēt drēbju pakaramos (vienkāršus vai ar automātiku bīdāmus), speciālus pakaramos kaklasaitēm un jostām, plauktus, kur novietot apavus.
Ērts un samērā iecienīts variants ir kombinētie karkasi ar kokskaidu plākšņu starpsienām, sietveida plauktiem un groziem. Tajos ievietotās lietas vēdinās, un šādā skapī vienmēr ir sauss.
Kupejskapī var ierīkot arī apgaismojumu.
Materiāls izmantots no multiprese.eu