Svētdiena, 17.Novembris 2024. » Vārdadienas svin: Uga, Hugo, Uģis;

5 paņēmieni, kā atbrīvoties no pūtītēm

kleoo.lv, 06.09.2010. 16:05

Nekas nebojā mūsu dzīvi tā, kā apnicīgās pumpas uz ādas. Ne makijāža, ne pati seksīgāka kleita nepalīdzēs mums aizmirst par ādas nepilnībām. Cīņa par „tīrību" sākās jau senatnē. Mūsdienu dermatologu kolēģi centās ārstēt pinnes jau Senajā Bizantijā. Bet šodien, pateicoties jaunām procedūrām, mēs zinām, kā padarīt ādu ideālu pat mājas apstākļos.
5 paņēmieni, kā atbrīvoties no pūtītēm

Akne (pinnes) un iekaisumi (pūtītes-vientuļnieces) – ir tauku dziedzeru darbības traucējumu rezultāts un matiņu folikulu saslimšana. Poras uz deguna, zoda, pieres, kakla un muguras augšējās daļas – pašas problemātiskākās zonas. Tauku dziedzeru darbības izmaiņas (hormonālā fona pārmaiņas) noved pie tā, ka nepieciešams nogriezt poniju vai pirkt ūdenslīdēja tērpu. Bet pinnes un daudzas citas sīkās pūtītes rodas ne tikai hormonu virmošanas laikā. Iemeslu ir bezgala daudz: stress, nepareizs uzturs (taukains, olbaltumvielām bagāts ēdiens, gāzēti dzērieni), pastāvīga krēmu ar paaugstinātu minerāleļļu saturu lietošana. Teiksim „paldies" arī sliktai ekoloģijai un nepareizi izvēlētai kopjošajai kosmētikai, un slinkumam, nepietiekami attīrot seju.

Dermatologi izdala vairākas stadijas atkarībā no slimības smaguma. Vieglajā stadijā nākas cīnīties tikai ar melniem punktiem un retām pumpiņām vientuļniecēm. Vidējā – ar vairāk nekā 10-12 pumpiņām, kuras rādās zem ādas un mokoši ilgi sadzīst. Smago stadiju (pilnvērtīga akne) iesaka ārstēt tikai dermatologu uzraudzībā.

Sabalansēta diēta ādai

Pievienojiet uzturam vairāk dzīvo, nevis termiski apstrādāto dārzeņu, augļu un ogu. Tagad restorānā vai ciemos jūs nevarēsiet izvēlēties asu, sāļu, taukainu ēdienu, toties jūsu sejas krāsas labo izskatu apskaudīs daudzi. Nekādā gadījumā neatsakieties no olīveļļas, saulespuķu sēklām, riekstiem, zivīm, piena produktiem ar dzīvajām bifidobaktērijām. Neaizmirstiet uzturēt un stiprināt imunitāti.

Pareiza kopšana

Āda, īpaši pilsētas apstākļos, ilgojas pēc daudzlīmeņu attīrīšanas sistēmas. Lai pēc iespējas retāk saskartos ar pumpiņu problēmām, atrodiet dažus sev ideāli piemērotus līdzekļus. Ikdienas lietošanai – tvaicējošos gēlus un skrubi (labāk bez lieliem kauliņu un jūras sāls gabaliņiem). Katru dienu vajadzēs apbruņoties ar veselu arsenālu burciņu. Pirmais palīgs – mīkstais micēlija šķīdums. Tas uzmanīgi noņems jubkuru dekoratīvo kosmētiku. Pēc tam mūs gaida pareiza mazgāšana uz bāzes (nomazgā mazākās makijāžas paliekas, noņem mirušās šūnas, mazina sausumu) vai perlamutra fluīdu (maigi noņem tauku izdalījumus, lieliski puto). Pēc mazgāšanas seju noteiktā kārtībā notīrām ar toniku (pārbaudiet, lai tā sastāvā nebūtu spirta). Pilnībā derēs nomierinošais vitaminizētais toniks ar rozes ekstraktu un provitamīnu B5. Tikai pēc tonika (kurš noņem atliekas pēc mazgāšanas) pienāk kārta mitrinošajam krēmam. To vienmēr vajag izvēlēties kopā ar kosmetalogu atkarībā no ādas stāvokļa (noslieces uz taukaino spīdumu vai lobīšanos, alerģiskām reakcijām). Daudzi speciālisti iesaka, rūpējoties par ādu mājas apstākļos, izmantot vienas līnijas vai viena brenda līdzekļus. Un tas nav reklāmas triks. Vienkārši mūsdienu kosmētika var lepoties ar veselu klāstu preparātu savā sastāvā. Drošāk un ērtāk izmantot vienas firmas krēmus, tonikus un mazgāšanas līdzekļus, kuri, veidojot bāzes kopšanu, neizsauks alerģiju vai iekaisumu.

Sejas tīrīšana skaistumkopšanas salonos

Palīdzēs likvidēt melnos punktus un rozā „nepatikšanas". Meistars sākumā apstrādās ādu ar speciālām ziepēm, kuras šķīdina aizsērējušo komedonu (melno punktiņu) vāciņus. Pēc tam piemeklēs pīlingu, iztīrīs katru paplašināto poru, bet procedūras beigās noteikti uzliks nomierinošu losjonu. Galvenā netraumatiskās attīrīšanas vērtība – dotā procedūra der gandrīz visiem, neatkarīgi no vecuma un ādas stāvokļa. Āda kļūst tīra uzreiz pēc procedūras. Pastāvīgu starojošas, veselas ādas izskatu saglabāsiet, regulāri apmeklējot kosmetalogu. Daļai sieviešu pietiek ar trīs attīrošajām procedūrām gadā, plus ikmēneša mājas attīrīšanu. Tikai nevajag pierakstīties uz ādas attīrīšanas procedūrām karstajos mēnešos (iespējams iegūt iekaisumus paaugstinātās svīšanas laikā) un pirms svarīgām tikšanās reizēm.

Lāzermetode

Āda tiek attīrīta, pateicoties 15–20-minūšu ilgai procedūrai. Lāzerstari apstrādā sejas vai ķermeņa ādu un ļauno baktēriju daudzums samazinās. Sejas ādas krāsa uzlabojas, pateicoties asinsrites atjaunošanai. Lāzers der arī tiem, kuriem ir zems sāpju slieksnis. Dermatologs parasti nosaka ārstēšanas kursu, lai pilnībā izārstētu pacientu no aknes.

Ārstu pieeja

Speciālisti piemeklē individuālu medikamentu programmu cīņā ar ādas problēmām. Tajā noteikti ietilpst vitamīnu kurss ādas atjaunošanas procesu uzturēšanai un antibiotiku kurss, lai cīnītos ar baktērijām. Farmaceitiskie preparāti var būt pietiekami spēcīgi (piemēram, izotretinoīni). Tie samazina tauku dziedzeru daudzumu un produkciju, bieži panākot labu rezultātu īsā laikā. Tikai nedrīkst izmantot tik spēcīgus medikamentus bez ārsta uzraudzības!

Publicēts sadarbībā ar kleoo.lv.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV