Vienu no 10 balvām saņēma zinātnieki, kuri atklāja kādu slavenā medikamenta Viagra blakusefektu: proti, tas palīdz ātrāk atkopties no tā saucamā jet-lag efekta, kad indivīds pēc gariem pārlidojumiem sekojošas straujas laika joslu maiņas jūtas „ne savā ādā.” Zinātnieki izmēģinājumus veica ar kāmjiem, kuri gan netika vizināti lidmašīnā – laika joslu maiņa tika imitēta variējot apgaismojuma režīmus.
Cits uzvarējušais pētījums koncentrējies uz zobenu rīšanas blakusefektu izpēti – šis materiāls izgājušogad pat ticis publicēts kādā britu medicīnas žurnālā. Runājot par rīšanu, jāpiemin pārtikas kategorijas uzvarētājs – kāds profesors secinājis, ka bezdibena zupas šķīvji ļauj paaugstināt pārdotās zupas apjomu. Pētījuma autors atzīmē, ka no šķīvja, kas pa speciālām caurulītēm nemitīgi tiek papildināts ar zupu (gluži kā pasakā, vai ne?), vidējais restorāna apmeklētājs apēd pat par 73% vairāk zupas nekā no parasta šķīvja, turklāt nemaz nejūtas pārēdies. Tas liecinot, ka sāta sajūtas avots ir redze, nevis kuņģa nervu receptori.
Citi uzvarētāji noskaidrojuši, cik daudz dažādu parazītu/kukaiņu mēdz mitināties mūsu gultās, kā arī, ka dažkārt žurkas nespēj atšķirt atpakaļgaitā runātu japāņu valodu no atpakaļgaitā runātas holandiešu valodas. Arī japāņu pētnieks, kurš atklājis paņēmienu vaniļas aromāta iegūšanai no govju mēsliem, ieguva godalgu.
Jāteic, pati balvu pasniegšanas ceremonija arī atšķīrās no ierasti stīvajiem pasākumiem: IgNobel pasākumā ierasta lieta ir godalgoto runātāju pārtraukšana pusvārdā un papīra lidmašīnu mešana uz skatuvi, bet kāds no galvenajiem runātājiem teica divu minūšu garu runu, kas sastāvēja no viena vienīga vārda „chicken” (cālis).
Balvu ieguvējiem bija tas gods saņemt balvas no īsto Nobela balvu ieguvēju rokām. Diemžēl pasākuma organizatori nebija spējuši pierunāt ierasties nevienu pārstāvi no ASV Gaisa spēkiem, kuri ieguvuši godalgu ar piedāvājumu izstrādāt „gejbumbu” – tās iespaidā naidnieka kareivju prātos šaušanas kāri nomainītu siltas jūtas citam pret citu.