Četras skates, kas saistīja publikas uzmanību, bija tik atšķirīgas, ka neko vienojošu tur nevarēja atrast, un nevajadzēja jau arī. Tēmas šķita pārdomātas un izstrādātas. Tim Van Steenbergen no Beļģijas savos tērpos demonstrēja mazliet vecišķu eleganci un smalkas tērpu detaļas, taču neko pārsteidzoši jaunu neatklāja. DILI jeb Irita Tīlane Pakalniņa izcēlās ar sajūtu un krāsu sintēzi, kas rezultējās mazliet naivā avangardā, liekot domāt par mazo Lolitu fantāzijām. Miklāva& Štamgūts, spriežot pēc publikas reakcijas, gan pārsteidza un mazliet šokēja ar agresīvo, kosmisko freaky tēlu iznākšanu un apaviem, kas lika domāt par Metjū Bārnija daiļrades ietekmi. Bet varbūt es kļūdos un viņi šo ideju nosapņoja neatkarīgi, bet reizē. Dasada jeb Dana Podkalne un Sandijs Lūsēns piedāvāja valkājamu ielas modi, kas domāta cilvēkiem ar varu un attieksmi un vispār justos tajā ērti.
Paralēli tam visam varēja apskatīt daudzu talantīgu fotogrāfu darbus – Ann Valle no Beļģijas, Jing no Singapūras un Redek Brousil no Čehijas. Plus latvieši jauno video mākslinieku (Kristians Brekte, Kristīne Kursiša, Miks Mitrevics) instalācijas, kas radīja pasākumam īpašu pieskaņu.
Pa trim stāviem sinhroni notiekošās skates telpas bija ļaužu pārblīvētas un daži varēja modi vērot tikai no kāpnēm, bet arī tur varēja redzēt pērles – latvieši ir stilīgi, to nevar apšaubīt.
Kā speciāla uzstāšanās pasākuma izskaņā tika piedāvāta Latviešu grupa Detlef Zoo. Tikai kāpēc? - - vai pasākumam ar pretenziju uz modes notikumu pasaules līmenī nebija iespēju nolīgt ko vairāk par rociņa grupu? Taču tā vai tā, pēc skatēm vairums publikas izklīda, jo Rīgā vakar bija, ko darīt.
Jāpiebilst vēl, ka no 3. līdz 9.novembrim visi modes dizaineru, fotogrāfu un vizuālo mākslinieku darbi būs apskatāmi ikvienam. Turklāt ļooti saprātīgā laikā – no plkst.16:00 – 21:00.