Kur veikt masāžu
Masāžu vislabāk veikt pie profesionālajiem masāžu veicējiem, kas strādā pazīstamos skaistumkopšanas salonos un klīnikās, ir vislabākās un efektīvākās metodes svara un celulīta samazināšanai. Vajag atcerēties, ka pie laba meistara vajag pieteikties jau mēnesi uz priekšu, jo viņi parasti ir ļoti pieprasīti, un procedūras maksā dārgi.
Ja jums ir pazīstams masāžu veicējs, palūdziet, lai viņš nodarbojas ar jūsu figūras korekciju, tad svara samazināšana būs patīkama, un tas būs aktīvs process...
Kāda ir masāžas svara samazināšanai jēga?
Daudziem ir izveidojies maldīgs priekšstats, ka speciālists masāžas laikā ar rokām sadala tauku atliekas un sagrauj celulītu. Tā tas nav, jo taukus nevar sadalīt un izvadīt, taukus var sadedzināt. Lai sekmētu tauku dedzināšanas efektu, tiek nozīmēta masāža, tādējādi veicinot asinsriti tauku nogulšņu zonās notiek metabolisma aktivizācija, tad tauki tiks sadedzināti.
Taču visus taukus tikai ar masāžas palīdzību sadedzināt nav iespējams – pilnīgs efekts sasniedzams, savienojot masāžu ar sporta aktivitātēm. Tā kā ātri notievēt, apguļoties uz masāžas galda, neizdosies.Ja nav iespēju vai līdzekļu profesionālu masāžas seansu apmeklēšanai, var pats veikt problemātisko zonu masāžu, izmantojot dažādas tehnikas un masāžas kustību veidus.
Ir apmēram 200 masāžas veidu. No tām kā minimums trešā daļa tā vai citādi sekmē svara zudumu un samazina celulītu, jo masāža praktiski skar visu organismu, pat ja masāžu veic tikai vienā zonā.
Mājas apstākļos var veikt dažāda veida masāžas. Jums būs nepieciešama masāžas eļļa vai viegls krēms, dvielis, masāžas rīki, atkarībā no masāžas veida – vēl atsevišķi komponenti.
Pretparādības
Masāžas mēdz būt dažādas, taču metodikas, kas tendētas uz tauku nogulšņu samazināšanas, nav visām sievietēm atbilstošas.
Kategoriski aizliegts veikt masāžu notievēšanai grūtniecēm grūtniecības pirmajos mēnešos un mātēm, kas baro bērnus ar krūti. Papildus šai grupai, masāža notievēšanai nav vēlama cilvēkiem ar augstu asins spiedienu un smadzeņu asinsrites traucējumiem, ja ir kādi iekaisuma procesi, īpaši mīksto saistaudu, asu hronisku slimību attīstības gadījumos.
Nevajag veikt masāžu, ja ir asins recēšanas traucējumi, nosliece uz trombu veidošanos vai pārmērīga asiņošana varikozes un tromboflebīta gadījumos, nezināmas izcelsmes drudzis, dažādi ādas izsitumi – alerģija, dermatīts, ekzēma. Masāžu aizliegts veikt angiomu, lielu dzimumzīmju un kārpu rajonā.Visu, kas neietilpst riska grupā, ja nav spēcīgu sāpju izjūtu masāžas laikā var izmantot jebkuru tehniku. Neiesaka veikt masāžu mēnešreižu laikā.
Masāžas veidi
Izdala četrus galvenos virzienus masāžā:
• aparātveida masāža,
• rokas (vai manuālās) masāžas,
• ar kājām veiktās masāžas,
• kombinētās tehnikas masāžas.
Aparātveida metodika – tā ir vibrācija, masāža ar ūdens palīdzību un pneimomasāža. Šādas masāžas parasti tiek veiktas skaistumkopšanas salonos, kaut gan ir iespējams veikt arī mājas apstākļos – pārsvarā tā ir vibrāciju tehnika. Ne visiem patīk šāda veida masāžas tehnika, tā kā ar aparātu grūti sajust spiediena spēku un individuālās ķermeņa īpašības.
Kāju un kombinētās tehnikas notievēšanai izmanto ne tik bieži, pārsvarā tās ir ārstniecības metodes un relaksācija. Rokas masāžas ir ļoti labas kompleksai iedarbībai uz figūru. Par tām parunāsim sīkāk.Par profesionālajiem masāžas veidiem var runāt bezgalīgi, bet tikai speciālists, paskatoties uz jums, piemeklēs jums vajadzīgo tehniku un masāžas stilu. Mājas apstākļos var veikt atsevišķus masāžas veidu, zinot atsevišķas nianses un paņēmienus.
Skulptūrveida masāžas tehnika
Šo masāžu veic ar rokām, izmantojot rokas masāžas ierīces – lāpstiņas, rullīšus, birstītes ar adatiņām.
1. Ieejiet siltā dušā, tas palīdzēs sasildīt ādu un muskuļus, uzklājiet masāžas vai anticelulīta krēmu, eļļu vai toniku un turpiniet sildīt muskuļus.
2. Viegli sasildiet ķermeni ar apļveida kustībām pulksteņrādītāja virzienā līdz sarkanumam.
3. Ķerieties klāt aktīvākām kustībām – sildiet, izrullējiet, izgludiniet, mīcīsiet, berziet ādu ar mērķi nokļūt dziļākajos slāņos. Veicot problemātisko zonu – vēdera, roku un kāju - masāžu, sasprindziniet muskuļus.
4. Veiciet pārliecinošākas kustības, taču nevis līdz sāpēm un zilumiem.
5. Pēc desmit minūtēm šāda veida masāžas pārejiet pie pirkstu kauliņu metodes (plaukstu saspiediet kulakā), izmantojiet tos kā masāžas palīglīdzekli, masējiet problemātiskās zonas vēl septiņas minūtes. Ja nogurst rokas, tad izmantojiet masāžas palīglīdzekļus pārmaiņus ar rokas masāžu. Pēc seansa ādai jābūt viegli rozā krāsā, ķermenī ielīst siltums, vieglums un možums.
Ūdens masāžas tehnika
To veic vannā. Ja jums ir hidromasāžas duša – labi, ja nav, tad paņemiet no dušas. Šo masāžu parasti veic pēc vannas vai higiēniskās dušas, pagriežot ūdeni vēsāku, dažkārt ar spēcīgu ūdens strūklu.
1. Virziet strūklu uz problemātisko vietu un intensīvi masējiet ar apļveida kustību. Labāk sākt ar gurnu un sēžas rajonu, pakāpeniski virzot strūklu uz vēderu un vidukli. Ja ir problēmas plecu zonā, tie būs pēdējie sarakstā.
2. Dušas kustības veiciet dažādos virzienos, dažkārt mainiet temperatūru un stiprumu – no karsta uz aukstu un otrādi. Vidēji procedūra ilgst desmit minūtes. Nobeigt to vajag ar parasto dušu ar vēsu ūdeni, nosusināties ar mīkstu dvieli.Kniebjošās masāžas tehnika.
Šī masāža ir pietiekami aktīva un palīdz cīnīties ar celulītu, uzlabot ādas izskatu un tās reljefu. To var veikt jebkurā stāvoklī un veikt pēc ūdens procedūrām – dušas vai vannas.
1. Pēc ādas noberšanas ar dvieli līdz rozā krāsai, paņemiet rokās mazliet krēma vai eļļas, kas paredzēta masāžai, uzklājiet uz iedarbības zonu un ierīvējiet pulksteņrādītāja virzienā.
2. Pēc tam ar pirkstu galiem sāciet knaibīt ādu, atvelkot to apmēram centimetru uz augšu. Veiciet to dažādos virzienos, jūtīgi, tikai neradiet sev zilumus un sāpes. Protams, tas nav patīkams process, bet efektīvs.
3. Pēc 15 minūtēm nogludiniet ādu ar plaukstu.
Masāža ar medu
Šis ir ādas kopšanas seanss savienojumā ar masāžu – medum ir jābūt šķidram un dabīgam, kuram pievienoti daži pilieni ēteriskās eļļas.
Divas tējkarotes medus sasildiet plaukstās un uzklājiet uz problemātiskās zonas, sākot no apakšas uz augšu, un masējiet ādu, kamēr medus sacietē. Tad pielieciet plaukstu pie virsmas, lai tā pielīp, un strauji atraujiet – tas radīs aktīvu masāžas efektu, tas sekmēs vielmaiņu.
Dariet tā, kamēr medus līp, vidēji masāža aizņem no divdesmit minūtēm līdz pusstundai. Pēc tam uzmanīgi un aktīvi nomazgājiet medus atliekas no rokām un ķermeņa ar siltas dušas palīdzību.
***
Atcerieties, ka jebkuras masāžas, kas cīnās ar lieko svaru un celulītu, efektu uzlabos pareizs uzturs un fiziskā slodze.
Publlicēts sadarbībā ar kleoo.lv.