Galvenā problēma, ar kuru mēs saskaramies veikalā: mēs nezinām, ko mēs gribam, un ko mums vajag. Sākumā ejam vienkārši paskatīties, bet viss beidzas ar vienu un to pašu – ar iepirkšanos. Attopamies tikai mājās, kad bezmērķīgi meklējam starp iepirkuma somām pazudušo kaķi. Ja finansiālie līdzekļi ļauj nedomāt par nopirktajām mantām, un var pirkt visu, kas patīk, tad iepirkšanās sagādā baudu. Ko lai dara tad, ja summa, ko jūs varat patērēt ir ierobežota?
Pirmkārt, dodoties uz veikalu, ejiet ar domu, ka jūs varat patērēt ļoti maz. Citādi jūs vienkārši sabojāsiet sev visus nervus, un neko nenopirksiet. Pirms iziešanas no mājas pafantazējiet un padomājiet, ko jūs šodien gribat izdarīt – nopirkt kaut ko vienu, bet dārgāku, vai plānojat nopirkt vairākas mantas, bet lētākas.
Nepaslinkojiet pirms došanās iepirkties, paskatīties savā garderobē. Kas jums ir vajadzīgs? Uz to arī orientējaties. Citādi jūs riskējat nopirkt lieku blūzīti un pievienot klāt jau citām, bet par vajadzīgo kleitu vienkārši aizmirst.
Veikalā dodaties ar noteiktu domu, ko jūs gribat nopirkt. Piemēram, jums vajadzīgas ir oranžas kurpes, tāpēc, ka viņas piestāvēs pie visām somiņām. Tādā gadījumā meklējiet tikai to, ko jūs esat iedomājusies. Nevajag krist kārdinājumā un pirkt visu, kas jums nederēs ne pēc krāsas, ne pēc fasona un kur nu vēl ar jūsu pārējām mantām. Nemieriniet sevi ar domu - gan jau pēc tam kaut ko piemeklēšu un nopirkšu. Galu galā var sākt iepirkšanos ar cimdiem, bet pēc tam izdomāt, ka ir vajadzīgs jauns mētelis.
Neķeriet mantas tikai tāpēc, ka uz pakaramā ir etiķete ar uzrakstu ”viss tikai par 50 Ls”, Tādā veidā jūs varat būt ” laimīgais pircējs”, kas nopircis nekam nederīgu lietu, kas jau pārāk ilgi ir karājusies noliktavā un sen vairs nav modē.
Ja izvēlētā manta jūs neapmierina pēc kaut kādiem parametriem – droši atgrieziet tās atpakaļ plauktā. Tas skar gan krāsu, gan fasonu, un pat tādus sīkumus kā podziņas. Jo nopērkot to, jūs droši vien nevarēsiet sevi pārliecināt, ka vajag piešūt un nomainīt podziņas, jums vienkārši rokas necelsies.
Neiepērcieties ar domu - nepatiks atgriezīšu atpakaļ. Šī sistēma veikalā gan darbojas, bet pircēji to pielieto ļoti reti. Pirmkārt, jau izšķirties ir grūti, tīri psiholoģiski, otrkārt, lai atgrieztu atpakaļ ir vajadzīgs laiks, bet kā parasti tā nav tik daudz.
Izmantojiet veco labu metodi un sastādiet sarakstu. Periodiski apskatiet, izsvītrojiet jau nopirktās mantas, pierakstiet klāt - kas der, kas neder. Tāds paņēmiens ļoti palīdz iepirkties un nekrist kārdinājumā.
Ja iepirkšanās plāns ir izpildīts, neaizraujaties ar aksesuāriem. Mājās paskaitiet, cik jums ir šallītes un rokas sprādzes, nopirktas ne jau tāpēc, ka bija vajadzība, bet gan tāpēc, ka gribējās. „ Lūk šīs krellītes noteikti piestāvēs pie tā krekliņa, ko es nopirku pagājušajā gadā...” Tikai vēlāk atklājas, ka jūs nopirkāt bez vajadzības, tāpēc, ka gribējās, bet krekliņš jau pusgadu kā ir uzdāvināts māsai.
Uztaisiet pārtraukumu. Atbrīvojieties, iedzeriet kafiju, nosūtiet SMS. Un tikai pēc tā visa, apskatiet un izvērtējiet savus pirkumus. Drīzāk par visu to jau ir pietiekoši, lai ATGRIEZTOS MĀJĀS!
Materiāls publicēts sadarbībā ar: http://managimene.lv/