Ja guļat uz vēdera, tad grumbas izveidojas ātrāk
Taisnība – tā uzskata kosmetologi un dermatologi. Ja jūs esat pieradusi gulēt uz noteikta sāna, tad uz tā vaiga un ap acīm izveidosies dziļas grumbas. Izeja: mainiet pozu, kādā guļat, vai sāciet gulēt uz muguras. Bet kardināla stāvokļa maiņa rada miega traucējumus, un bezmiegs arī negatīvi ietekmē izskatu.
Ķermeņa krēms ir labākā kakla ādas aprūpe
Tas nav tiesa. Kakla āda ir ļoti maiga, uz tās ir ļoti maz tauku dziedzeru, tādēļ ļoti viegli rodas grumbas. Kosmetologi par šai ķermeņa daļai piemērotu krēmu uzskata līdzekļus, uz kuru marķējuma īpaši norādīts “kakla ādai un dekoltē zonai”. Ja jūs vēl neesat paspējusi iegādāties šādu krēmu, varat izmantot ierasto sejas krēmu, tikai uz kakla tas jāklāj biezākā slānī, bet maskas uz kakla ādas jātur ne mazāk kā 20 minūtes. Tikai tā iespējams sasniegt redzamu rezultātu.
Cukurs ir kaitīgs ādai
Taisnība. Pārmērīgi salda ēdienkarte rada ne vien tauku uzkrāšanos problemātiskajās ķermeņa vietās, bet arī pasliktina ādas kopējo stāvokli. Mūsu organismam, protams, ir nepieciešams cukurs, bet ne tādos daudzumos, kā mēs esam paraduši to lietot. Pārmērīga cukura lietošana slikti iespaido saistaudu stāvokli. Bet tieši šī struktūra ir atbildīga par ādas elastību un tās pretošanos vecuma izmaiņām. Cik gan cukura dienā var apēst? No 6 līdz 10 karotēm – tā ir pieļaujamā robeža. Piemēram, šokolāde, kas sver 60 gramu, satur 7 karotes cukura, bet 0,33 litri limonādes – 10 karotes. Tāpēc labāk saldiniet dzīvi ar medu vai augļu sīrupu.
Tauku sadedzināšana notiek tikai pēc 30 treniņa minūtēm
Šiem maldi jau ir ne vienu vien gadu desmitu veci, bet tomēr tas ir tikai mīts. Zinātnieki ir pierādījuši, ka, veicot regulārus fiziskus treniņus, organisms jau pirmajās minūtēs sāk “strādāt” pret tauku krājumiem. Lai sadedzinātu tauku krājumus, jāuzmana, lai maksimālais pulsa rādījums nepārsniedz 130 sitienus minūtē. Citādi tauku audu vietā par enerģiju tiks «pārstrādāti» muskuļi. Bez tam tauku sadedzināšanai ļoti svarīgi ir, lai organisms būtu nodrošināts ar tīru, svaigu gaisu. Diemžēl svaigs gaiss fitnesa centros ir problēma, tādēļ pastaiga ap fitnesa centru var būt pat produktīvāka par nodarbībām telpās.
No ilgas zīdaiņa barošanas tiek sabojāta krūts forma
Nepareizi. Svarīgākais periods krūts formas saglabāšanai ir nevis mazuļa barošana, bet gan grūtniecības pirmais trimestris. Šajā laikā hormonu ietekmē krūts sāk strauji augt. Izstiepumu novēršanai nepieciešams lietot speciālus krēmus vai bērnu eļļu. Pēc tam, kad jūs pārstājat zīdīt bērnu, centieties strauji nenotievēt, samaziniet svaru pakāpeniski. Tas labvēlīgi ietekmēs arī krūšu formu.
Pretcelulīta krēmi ir piemēroti dekoltē zonas ādai
Kategoriski nē! Visu pretcelulīta krēmu un losjonu sastāvā ir vielas, kas noposta tauku šūnas un izvada valgmi. Bet dekoltē ādai tieši pretēji ir nepieciešama papildu mitrināšana, jo šajā vietā āda ir plānāka un maigāka, ar mazāku tauku dziedzeru daudzumu.
Karstas vannas padara ādu “apvītušu”
Taisnība. Tie, kas katru dienu ilgu laiku pavadas vannā, ne tikai “atņem” ādai taukus un valgmi, bet arī novājina kolagēna šķiedras, kuri nodrošina ādas elastību. Pirts vai vannas procedūras vislabāk veikt ne biežāk kā divas reizes nedēļā. Bez tam noteikti ūdenim pievienojiet kosmētiskās eļļas, bet pēc vannošanās ieejiet vēsā dušā.
Kas ilgi guļ, tas ātri pieņemas svarā
Nepareizi. Tie, kam patīk pagulēt līdz pusdienlaikam, daudz retāk cieš no liekā svara nekā tie, kas regulāri neizguļas. Tiem, kas miegam velta mazāk nekā četras stundas diennaktī, aptaukošanās risks ir par 70% augstāks nekā tiem, kas guļ 7 līdz 9 stundas diennaktī. Šis fizioloģiskais process nodrošina ar diviem hormoniem: leptīnu, kurš samazina apetīti, un grelīnu, kas ir atbildīgs par spēcīgu badu. Bezmiegs pazemina leptīna koncentrāciju asinīs, attiecīgi grelīna rādītāji paaugstinās. Organisms diktē savus nosacījumus, jūs sākat vairāk esat un tāpēc pieņematies svarā.
Cinks “nomierina” pūtītes
Tā ir taisnība. Par spīti visām kosmetologu pūlēm, līdz šim nav atklāts universāls līdzeklis, kurš spētu acumirklīgi likvidēt pūtīti. Tomēr krēmi, kuru sastāvā ir cinks, var kļūt par palīgu cīņā ar izsitumiem. Cinka oksīdam ir pretiekaisuma iedarbība, tas noņem tūsku un apsārtumu. Bet krēms ir pareizi jālieto. Sākumā nomazgājiet rokas, attīriet ādu, bet tikai pēc tam uzklājiet krēmu uz problēmiskās vietas. Lieko krēmu notīriet ar salvetes palīdzību. Tikai nevajag krēmu ieberzēt - tas ādā rada mikroplaisas, kas pastiprina iekaisumu.
Materiāls publicēts sadarbibā ar vortālu visai ģimenei:http://managimene.lv/