Svētdiena, 22.Decembris 2024. » Vārdadienas svin: Saulvedis;

Skapīši un plauktiņi virtuvē

www.virtuves.lv, 29.12.2008. 15:49

Ja gatavojaties virtuvei iegādāties jaunas mēbeles, jums ir divas iespējas. Pirmā — izvēlēties atsevišķus moduļus un nokomplektēt iekārtojumu atbilstoši telpas formai un izmēriem. Otrā — iegādāties gatavu garnitūru ar standarta konfigurāciju.
Skapīši un plauktiņi virtuvē

Parasti virtuves mēbeļu komplektā ietilpst zemie, uz grīdas liekamie skapīši, piekaramie plaukti un augstie skapji. Visiem minētajiem izstrādājumiem var būt dažādi izmēri. Šaurāko moduļu platums var būt 15 cm, savukārt lielāko - 120 cm. Piekaramo plauktu augstums var svārstīties 40-100 cm robežās. Katrs ražotājs piedāvā savu standartu, un cilvēki var izvēlēties tādas mēbeles, kas vislabāk atbilst viņu augumam.

Grīdas moduļiem parasti ir pamatnes cokols, kas aizsedz telpu starp grīdu un skapīti. Taču mēbeļu ražotāji piedāvā arī izstrādājumus, kas balstās uz kājiņām (visbiežāk - metāliskām). Šādas mēbeles atvieglo telpas uzkopšanas procesu. Tradicionālā variantā grīdas skapīšus komplektē ar atveramām durvīm un izbīdāmām atvilktnēm. Taču ir arī mūsdienīgāki risinājumi - ar vaļējiem plauktiem un atbīdāmām, saliekamām vai atvāžamām durtiņām.

Atsevišķu grupu veido skapji, kas paredzēti iebūvējamai sadzīves tehnikai. Ja jūs mēbeles un tehniku pirksiet vienā tirdzniecības vietā, problēmu nebūs. Tirdzniecības konsultants zinās, kurās mēbelēs atbilstoši izmēriem, kādu tehniku var ievietot. Taču gadījumos, kad mēbeles un tehnika tiek pirktas atsevišķi, rūpīgi jāraugās, lai atbilstu to izmēri. Šajā gadījumā nevajadzētu piemirst, ka skapju izmēriem jābūt nedaudz lielākiem kā pati veļas mašīna, ledusskapis, trauku mazgājamā ierīce vai mikroviļņu krāsns.
 
Augšējo mēbeļu konstrukcijas var būt līdzīgas apakšējām, bet var arī atšķirties. Piemēram, augšējie skapīši var būt aprīkoti ar "ermoņikas" tipa atbīdāmām durvīm, bet apakšējie - ar parastajām, atveramajām. Dažkārt augšējiem skapjiem mēdz būt stiklotas durvis. Mūsdienīgākās konstrukcijas aprīkotas ar pneimatiskiem vai hidrauliskiem atvēršanas mehānismiem, kas ļauj plūstoši atvērt un nolaist durtiņas.

Virtuves mēbeļu ražošanā tiek izmantoti visdažādākie materiāli un to kombinācijas. Taču ražotāji parasti ņem vērā šīs telpas īpatnības. Mēbeļu ekspluatācijas apstākļi virtuvēs ir specifiski - šeit bieži ir gaisa temperatūras svārstības un paaugstināts mitruma daudzums. Tomēr pie mēbeļu iegādes, arī saimniekiem pašiem jāraugās vai mēbeles atbilst lietošanai minētajos apstākļos.

Lielāko uzmanību vajadzētu veltīt mēbeļu fasādēm. Virtuves mēbelēm tās darina no masīvkoka, kokskaidu vai kokšķiedru plāksnēm, stikla un metāla. Bieži vien tiek piedāvātas arī tā dēvētās "rāmju fasādes", kuru konstrukcijā ietilpst rāmis un ieliktnis - pildiņš. Rāmi parasti izgatavo no koka, bet ieliktni no kāda cita materiāla (piemēram, DSP).
 
Mēbeles ar metāla detaļām ir izturīgas, taču tās prasa rūpīgu apiešanos. Uz metāliskām virsmām ūdens šļakatu pēdas būs īpaši labi redzamas. Savukārt koks ir skaists un mājīgumu radošs materiāls, taču virtuves apstākļos tas nekalpos tik ilgi, kā citās telpās. Tāpēc no praktiskā viedokļa raugoties, optimālais variants ir MDF paneļi, kas pārklāti ar PVH plēvi vai krāsoti. Šis materiāls darināts no presētām koka daļiņām, tas ir blīvs un izturīgs.

Virtuves skapju korpusus gandrīz vienmēr izgatavo no laminētām DSP plāksnēm, kas arī kalpo pietiekami ilgi un uzticami. Savukārt darbvirsmu ražošanā plaši izmanto laminētas plāksnes, masīvkoku un mākslīgo akmeni.

Materiāls izmantots no domlv.eu

www.virtuves.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV