Pasākumi
Andrejs Hermlins un viņa SWING DANCE ORCHESTRA (Vācija)
Sestdien, 2009.gada 4.jūlijā pl. 20.00 Dzintaru koncertzālē koncertēs Andrejs Hermlins un viņa SWING DANCE ORCHESTRA (Vacija).
Programmā – Amerikas 30.gadu mūzika, slavenu bigbendu neaizmirstama klasika!
Pianistu, komponistu, dzejnieku un menedžeri Andreju Hermlinu dēvē par Svinga karali, jo svings ir viņa dzīves lielākā mīlestība. Pa pusei būdams vācietis, pa pusei – krievs, viņš dzimis Berlīnē un kopš bērnības ceļojis pa pasauli kopā ar savu tēvu, pazīstamu vācu rakstnieku, tiekoties ar viņa kolēģiem Pablo Nerudu, Frīdrihu Dīrenmatu un Heinrihu Bellu. Jau no mazām dienām viņš klausījies mūzikas ierakstus no tēva kolekcijas, un šī mūzika viņu apbūra – tas bija 30.-to gadu svings: Benijs Gudmens un Glens Millers. Spēlēt klavieres Andreju mācīja akadēmiskā manierē, taču svinga mākslu viņš apguva patstāvīgi un joprojām svingo spoži. Pēc Berlīnes mūra krišanas Andrejs Hermlins visus savus centienus koncentrēja uz paša dibinātā SWING DANCE ORCHESTRA aktivitātēm. Un tās nesa neticamus panākumus.
Jau kopš paša sākuma Hermlinam bija skaidrs – orķestris skanēs autentiski. Un arī izskatīsies autentiski – ieskaitot tērpus, frizūras, pultis un mikrofonus. Jaunās grupas paradīšanās satrieca klausītājus – izrādījās, ka labi aizmirstais joprojām spēj saviļņot. SWING DANCE ORCHESTRA uzstāšanās svinga galvaspilsētā Ņujorkā – World Trade Center restorānā Windows of the World virs Manhetenas jumtiem – no tiesas sajūsmināja svinga gardēžus. Vēlāk orķestris uzstājās arī Rokfellera centra Rainbow Room un ne mazāk slavenajā Hotel Pennsylvania, taču pirmais Ņujorkas koncerts orķestra mūziķiem ir palicis atmiņā īpaši, jo šīs vietas vairs nav…
Orķestris ir baudījis lielus panākumus visā pasaulē – no Londonas līdz Honkongai, un ieskaņojis divus albumus (Sony/BMG) – Live in New York un Benny Goodman´s Carnegie Hall Concert 1938. Tā instrumentālisti, solisti-vokālisti un vokālā grupa SKYLARKS ved mūs aizgājušajā gadsimtā. Klausieties SWING DANCE ORCHESTRA un dejojiet, lasīdami šo 20.-40.-to gadu amerikāņu mūzikas vēstures lielisko lappusi ar baudu un prieku!
Vairāk informācijas: http://www.hbf.lv
Norises laiks: 04.07.2009. 20:00