Izstādē Vīnē, kas ilgs līdz 30. septembrim, aplūkojami 1456 eksponāti no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, tai skaitā arī dzintara gabaliņi, ko aizvēsturē uzskatīja par ekvivalentu naudai un izmantoja kā maiņas līdzekli.
Izstāde dod vienreizēju iespēju ielūkoties saistošā un sarežģītā naudas vēsturē Latvijā, ko ietekmējusi gan mūsu zemes saistība ar nozīmīgiem tirdzniecības ceļiem, gan arī ar vācu, poļu, zviedru un krievu lielkungu virsvaru Latvijas teritorijā.
Izstāde ataino naudas apgrozības īpatnības pēc visu Latvijas novadu pakāpeniskas iekļaušanas Krievijas impērijas sastāvā, kā arī sniedz ieskatu naudas kalšanas tehnikas attīstībā un papīrnaudas vēsturē. Vispusīgi parādīta dramatiskā 20. gs. Latvijas politiskā un ekonomiskā vēsture, ko īpaši raksturo nacionālās valūtas – lata – radīšana, tās varmācīga iznīdēšana un veiksmīga atjaunošana aizvadītā gadsimta pēdējā desmitgadē.
Izstādes norises laiks saskaņots ar Vīnē paredzēto Starptautiskās muzeju asociācijas (International Council of Museums) jubilejas kongresu augustā, un prognozējams, ka Latvijas naudu apskatīs no visas pasaules sabraukušie muzeju jomas speciālisti.
Plašāka informācija par izstādi atrodama www.history-museum.lv