Māksla vēsturiski ir sabiedrības publisko lietu atklājēja. Cilvēki, kas veido un domā par mākslu, iejaucas, pārtrauc un interpretē laikmetu savā skatījumā. Uzraugot un audzinot sabiedrību, priekšplānā tiek izvirzīta modrība un piesardzīgs vērojums. Vai skatoties TV/kino/video mēs ceļojam laikā vai stāvam uz vietas? Lai saprastu un/vai pamatotu izturēšanos, tiek izdzīvota un imitēta realitāte: mītiska, mistiska un tomēr tik pierasta.
VIDEO DARBI BŪS APSKATĀMI NO 16.05 - 18.05.09
-
Video darbi:
Cyril de Commarque (FR)
Video „Subduction zone", 2009
-
Saulius Paliukas (LT)
video "Liquid Space II", 2007, 7min loop
-
Krišs Salmanis (LV)
Video „turn back. Undo" 2008, 2 min.
Zēns. Zēns satiek. Meitene. Satiek. Zēns satiek. Satiek meiteni. Satiek.
-
Katrīna Sauškina (LV)
Video „Dejotājas"
-
Andres Tenusaar (EE)
Video „Simulation of Ritums Ivanovs", 2009, 3 min. 20 sec.
Vai pastāv līdzeklis un veids kā atdarināt ievērojama mākslinieka stilu un konkrētu mākslas darbu? Kādus faktorus izvēlēties par atskaites punktu? Vai ar tehnisko perfekciju pietiek, lai tuvotos oriģinālam?
-
Katarina Zdjelar (RS)
Video „Taking place", 2008, 7min. 13 sec.
„Taking Place" izseko cilvēku grupai, kas pāris reižu nedēļā pēc darba satiekas vietējā pašvaldības ēkā Roterdamā. Pretstatā Žana Rošas (Jean Rouch's) Haukas kustībai, kas ieslīgst transā un ļaujas tikt apsēstam ar dažādiem Rietumu koloniālās varas simbolu rēgiem, šo kopā sanākšanu laikā roterdamieši šķiet nonāk savu līdzcilvēku - citu tautību personu varā. Tas izpaužas caur centieniem atveidot šo cilvēku izskatu un izturēšanos, iesaistoties un attīstot pašiniciētus rituālus. Filmētais materiāls nav mākslinieces iestudēts.