Kopš savas dibināšanas, 12. gs. līdz 15. gs. Portugāle pamatā bija īsta Eiropas valsts, bet sākoties lielajiem atklājumiem 15. un 16. gs., šī mazā zemīte uzdrošinājās doties meklēt piedzīvojumus, ceļojot „ūdeņos, kuros vēl neviens nebija ceļojis”, un tās ietekme izplatījās visās pasaules malās.
Visa šī vēsture atspoguļojas arī dažādās kultūras izpausmēs, kas ir Portugāles kultūras mantojums ne tikai mūsdienu Portugāles teritorijā, bet arī daudzās citās zemēs, kur jūtama portugāļu kultūras ietekme. Īpaši jāatzīmē 21 objektu 14 valstīs, kas arī pieder pie UNESCO atzītā pasaules mantojuma.
Šodien, 21. gadsimtā, Portugālei, neskaitot dabas ainavas un aizvēstures laikmetu liecības, pieder bagāts un īpašs kultūrvēsturiskais mantojums, iemiesojot idejas, kam ir bijušas nozīmīgas sekas visas cilvēces vēsturē.
Izstādes teksts tulkots latviešu, porutgāļu, angļu un franču valodā.
Kultūra un māksla » Izstādes
Galerijā Centrs atklās izstādi “Portugāle – cilvēces mantojums”
Juta Preisa, 09.06.2009. 11:02 | komentāri (1)
Par godu Portugāles nacionālajiem svētkiem 10. jūnijā Portugāles Vēstniecība Rīgā un Kamoinša Portugāļu valodas un kultūras institūts (Instituto Camões) rīko izstādi „Portugāle – cilvēces mantojums” (09.06.2009.-02.07.2009.), kuras apmeklētājiem tiek piedāvāts iepazīties ar 13 Portugāles vēsturiskajiem pieminekļiem un ainavām, kas ir neatņemama Portugāles vēstures sastāvdaļa un kas atbilduši Konvencijai par pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsargāšanu, ko izstrādājusi ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija UNESCO un ko Portugāle ratificēja 1979. gadā. Ar šo konvenciju noteikti kritēriji, pēc kuriem tika izvēlētas īpaši nozīmīgas vietas, lai tās iekļautu Pasaules mantojuma sarakstā, kurā tagad ir iekļauts vairāk kā 800 objektu.
Lasi vēl...