Uz izstādes atklāšanu bija sanākuši bezgala daudz cilvēki un aula burtiski mudžēja no to kustības. Klasiskās vīna glāzes vietā, te mēs varējām iemalkot no pudeles, kurā ieliekam salmiņu. Funkcionāli un oriģināli, kā viss mums apkārt. Vārdu un darbu te netrūkst. Bet pat ja es gribētu, es nepaspētu iedziļināties visu autoru darbos, tādēļ izcelšu sev subjektīvi simpātiskākos darbus un autorus.
Andris Vītoliņš „Matracis”. Balti silikona spilventiņi, kuri atgādina vai nu spermatozoīdus, vai arī ūdens piles. Šo matraci var palielināt, sašaurināt un no viņa var veidot vissneiedomajamākās formas. Piemēram, to var dot sunim kā rotaļlietu vai arī trenēt roku muskuļus, spaidot to.
Katrīna Sīmane „Mākonis”. Šis ir ļoti interesants interjera papildinošs elements ar daudzām funkcijām. Šis objekts ir rāmis, kurš pārvilkts ar zīda audumu un aiz tā ir motoriņš, kurš savienots ar gariem taustekļiem, kuri piešūti dažādās vietās pie auduma. Motors pievelk un atlaiž taustekļus, tādā veidā burzot audumu. Ja veiksmīgi izgaismo šo rāmi, tad auduma burzīšanās veido dzīvu ritmiku un aizvieto zivju akvārija vai arī kamīna vērošanu. Meditatīvi, nervus nomierinoši un kičīgi.
Aivis Cimža „ Sakrālais, kombinēto krustu telpas projekts”. Šis ir ļoti interesants risinājums. Piedāvājums reliģiskām organizācijām. Kas var būt brīnišķīgāks par izbrauciena baznīcu. Atceros, ka „Šveikā” vietējam padrem bija saliekamais altāris. Tad kāpēc nevarētu būt saliekamā brīvdabas baznīca? Krusti ir ar rāvējslēdzēju malām, viņus var kombinēt un savienot līdz bezgalībai. Pie malām tos ar virvēm var nostiept, veidojot vajadzīgo telpu. Un vēl labāk ir tas, ka pa rāvējslēdzēju līniju veidojas jaudīgs ugunskrusts. Tātad šis piedāvājums ir multi kulturāls, derēs gan kristiešiem, gan hinduistiem, gan latvju pagāniem.
Kristians Rudzītis „Bajāns”. Tualete, pārģērbšanās telpa, velo novietne. Autors, iespējams, ietekmējies no akardiona vai „garmoškas”. Fasāde ar durvīm un aizmugure ir izvelkama līdz zemei. Starp audumu ir vairākas metāla ribas, kuras droši notur „Bajānu”. Daudzfunkcionāls objekts un patiesībā šādu būtu tiešām vērts ražot.
Rihards Funts „Duša”. Milzīgs trīskājis ar olveida piltuvi augšā, atgādina kādu marsiešu monstru no Herberta Velsa romāna „Pasauļu kari”. Bet šis milzenis ir nekaitīgs, pat ekoloģisks, jo milzu ola ir ražota no presēta politelēna un kājas ir no pamatīga koka. Par visu ir padomāts, uz koka kājām ir gan spogulītis un minī plauktiņš, gan arī dvieļu pakaramie. Dušas ideja ir radusies no afrikāņu ūdens sistēmas un no Latvijas mazdārziņiem. Tvertne spēj uzsūkt ap 60 l lietus ūdens, un lai nomazgātos pietiek ar 2 l, hmm, nu patiesībā var nomazgāties pat ar glāzi, bet tas tā. Mīlestība pret Latvijas dabu. Foto arī jauki. Viršu laukā novietojis savu objektu un pats tur erotiski dušojas.
Dodaties uz Akadēmijas aulu un atrodiet savu dizaina ikonu!
Kultūra un māksla » Izstādes
Dizaina nodaļas bakalauru un maģistru diplomdarbu izstāde „Gudrības zobs”
Ivars Tontegode, 06.07.2007. 10:10
Latvijas Mākslas akadēmijas aulā tika atklāta Dizaina nodaļas bakalauru un maģistru diplomdarbu izstāde „Gudrības zobs”. Šo izstādi apmeklē gan profesionāļi, gan arī parastie mirstīgie, jo šeit tiešām ir ko redzēt. Novatoriski risinājumi vecām lietām un pavisam ultra jaunas idejas.
Lasi vēl...