Svētdiena, 29.Decembris 2024. » Vārdadienas svin: Solveiga, Ilgona;

Igaunijas Mākslas muzeja KUMU aktivitātes 2009. gada rudenī

Marika Pärn, 18.09.2009. 11:08

Igaunijas Mākslas muzejā KUMU šī gada rudenī notiks starptautiska konference un  KUMU iepazīstina ar Eiropas pazīstamāko mākslas muzeju krājumiem.

KUMU mākslas muzeja trešā starptautiskā rudens konference “Kas paliks no mūsu pasaules pēc mums?” (What About Our World After Us?) notiek 18. un 19. septembrī, koncentrējoties uz 21. gadsimta muzeju krājumu pamatprincipiem.

Muzeju gada ietvaros KUMU iepazīstina ar Eiropas pazīstamāko mākslas muzeju krājumiem.

Piektdien, 25. septembrī plkst. 16.00 KUMU auditorijā Alte Pinakothek agrīnās vācu un Nīderlandes glezniecības kuratora dr. Martina Šeiva (Martin Schawe) lekcija “Agrīnā vācu un Nīderlandes glezniecība (1350 – 1550) Alte Pinakothek krājumos”. Ieeja uz lekciju bez maksas, sinhronais tulkojums igauņu valodā.  


I Love Malmö
11.09.2009 – 17.10.2010 (V stāvs)

Ziemeļvalstu laikmetīgās mākslas izstāde no Malmes Mākslas muzeja krājumiem. Izstāde “I Love Malmö” iepazīstina ar Ziemeļvalstu mākslas  dažādu laika posmu darbiem, izstādes centrālo asi veido, tā saucamais, Ziemeļvalstu mākslas pagājušā gadsimta 90. gadu brīnumainais sprādziens. Izstādes “I Love Malmö" emocionālais pamats pēc KUMU kuratoru vārdiem “no vienas puses radītajā sajūsmā atklāt paslēptās dārglietas, no otras puses Igaunijas mākslas interesentiem tā ir ļoti aptveroša un plaša laikmetīgās mākslas mācību stunda”. 

Seko seminārs 09.10.2009


HARRO! Somijas popmākslas klasiķis
02.10.2009–07.02.2010 (IV stāvs)

Gleznotājs Harro Koskinens (Harro Koskinen, dzimis 1945. gadā Turku) kļuva pazīstams ar sabiedrības kritiku, popmākslai raksturīgo bilžaino pasauli, īpaši ar rozā un dzeltenajām cūkām, kas dzīvo savu dzīvi cūkrealitātē. Harro daiļradē lūzums notika 1969. gadā, kad, būdams vēl jauns mākslinieks, bija spiests cīnīties par mākslinieciskās izteiksmes brīvību. 1969. gadā radītā gandrīz četrmetrīgā darba “Cūkmesija” attēli nokļuva laikrakstos, un to uzskatīja par Dieva zaimošanu. Pēc tam mākslinieku sāka vainot arī valsts ģerboņa apgānīšanā (“Cūkģerbonis”, 1969). Viss beidzās ar to, ka tika ierosināta lieta pret mākslinieku par Dieva zaimošanu. Pakāpeniski kritika pret viņa darbiem atmaiga, un cūka kļuva par publikas mīlētu mākslas darbu varoni.

Izstāde veidota sadarbībā ar Turku Mākslas muzeju. Projektu atbalsta Somijas Mākslas apmaiņas fonds (FRAME).  


Normandijas gleznotāji
16.10.2009 – 10.01.2010  (III stāvs)

Normandija modernisma mākslas vēsturē ir ļoti nozīmīga. Kopš 19. gadsimta sākuma šis Francijas novads kļuvis par daudzu mākslinieku iemīļotu vietu: skaistas ainavas, ciematu dzīves vienkāršība, vietējās paražas un klusums māksliniekus no Parīzes trokšņa vilināja uz Normandijas piekrasti. Nostiprinājās Normandijas un gleznotāju savstarpējās ciešās saites. Angļu mākslinieki Viljams Terners (William Turner) un Ričards Boningtons (Richard Bonington) pārvarēja Lamanša jūras šaurumu un savā mākslā pievērsās Normandijas ainavai. Viņu radītais izteiksmes veids iespaidoja arī franču gleznotājus. 



Popmāksla Forever!
27.11.2009 – marts 2010 (lielā zāle)


Pārskata izstāde par Igaunijas popmākslas attīstību un atšķirīgajām ideoloģijām, sākot no pagājušā gadsimta 60. gadu beigām. Izstāde akcentē popkultūras iespaidīgo ienākšanu tā laika padomju kultūrā un tās nepārtrauktās mutācijas daudzās mākslinieku paaudzēs līdz pat mūsdienām.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV