Pirmdiena, 25.Novembris 2024. » Vārdadienas svin: Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne;

Spīķeros notiks Ērika Kluitenberga lekcija „ilgtspējīgas ne-mobilitātes dizains”

Linda Vebere,, 27.11.2009. 14:41

No 3. līdz 5. decembrim Jauno mediju kultūras centrs sadarbībā ar Laikmetīgās kultūras NVO asociāciju organizē starptautisku kultūras tīklu menedžmenta semināru „Organizētie tīkli”, kas pievērsīsies kultūras ilgtspējīgas attīstības jautājumiem.
Spīķeros notiks Ērika Kluitenberga lekcija „ilgtspējīgas ne-mobilitātes dizains”

Seminārā piedalīsies pārstāvji no vairāk kā 20 laikmetīgās kultūras nevalstiskajām organizācijām, jauno mediju mākslas centriem un sadarbības tīkliem no Latvijas, Baltijas, Ziemeļvalstu un citiem Eiropas reģioniem, kā arī no Kaukāza valstīm.

Ceturtdien, 3. decembrī pl. 19.30 RIXC un kim? ielūdz uz Spīķeriem, kur notiks nīderlandiešu mediju teorētiķa Ērika Kluitenberga publiskā lekcija „Ilgtspējīgas ne-mobilitātes dizains”. Lekcijā tiks aplūkota pretrunīga aktualitāte – neskatoties uz šī brīža ekonomisko krīzi, mobilitāte turpina izplatīties visā pasaulē. No vienas puses, nav noliedzama ikviena cilvēka tiesības uz brīvu pārvietošanos. Tomēr, no otras puses, ir skaidrs, ka mūsu planēta nevar nodrošināt tādu hiper-mobilitāti, kāda tā ir šodien. Ir nepieciešamas jaunas dizaina idejas, kā veidot savienojumus starp cilvēkiem un kā organizēt alternatīvu dzīvesveidu, ko mazāk determinētu mobilitātes izraisītais paātrinājums. Tādēļ uz šo lekciju īpaši tiek aicināti dizaineri, arhitekti un mākslinieki, lai varētu kopīgi diskutēt par idejām un iespējamajiem modeļiem šīs problēmas risināšanai.

Ēriks Kluitenbergs ir mediju teorētiķis, rakstnieks, grāmatas Delusive Space (2008) autors, kā arī tehnoloģiju un kultūras pasākumu organizētājs. Strādā Kultūras un Politikas centrā De Balie Amsterdamā, lasa lekcijas un regulāri publicē rakstus par kultūru, jaunajiem medijiem un kultūrpolitiku. Šobrīd De Balie un RIXC kopā ar plašu partnerorganizāciju tīklu gatavo jaunu starptautisko ilgtspējīgās imobilitātes festivālu „ElektroSmogs”. Festivāls norisināsies interneta tiešsaistē no 17. līdz 20. martam 2010. gadā, vienlaicīgi savienojot vairāk kā 10 pasākumu norises vietās visā pasaulē.

Semināra darba dienu programmā 4. un 5. decembrī (11.00-18.00 RIXC Mediju telpā) strādās darba grupas, kas diskutēs par sadarbības tīkliem kā jaunu institucionālu formu, kultūras ilgtspējīgas attīstības jautājumiem, organizētajiem tīkliem, vienādranga tīklu infrastruktūrām, alternatīvo ekonomiku un radošajām industrijām.

Popularizējot ideju par ne-mobilitāti, seminārā piedalīsies arī neklātienes dalībnieki interneta tiešsaistē: Ned Rossiter, grāmatas “Organizētie tīkli” autors (tiešsaistē no Šanhajas), John Thackara, ilgtspējības jautājumu eksperts, dizaina foruma “Doors of Perception” dibinātājs (tiešsaistē no Indijas) un Armin Medosch, mediju teorētiķis, sociālo mediju pētnieks un atvērtā koda aktīvists (tiešsaistē no Vīnes).

Tiks izstrādāti arī jauni sadarbības modeļi, instrumenti un protokoli RIXC un partnerorganizāciju jaunizveidotajam Mākslas un atjaunojamās enerģijas tīklam. Šajā sakarā sestdien, 5. decembrī pl. 11.00 RIXC Mediju telpā notiks grieķu tehnoloģiju pētnieka Michael Psallidas lekcija “Inteliģentie enerģiju tīkli”, kurā tiks iepazīstināts ar jaunākajām tendencēm vienādranga infrastruktūru attīstībā un izplatītajiem enerģijas tīkliem.

Savukārt publikai atvērtajās programmās 4. decembrī un 5. decembrī pl. 20.00 Spīķeros notiks semināra dalībnieku mākslas un kultūras projektu prezentācijas: Kultivator / Zviedrija, Baltan Laboratories / Nīderlande, One Minute Video Festival / Armēnija, Survival Kit / LMC, Latvija, Serde / Latvija, Arctic Perspectives Project / Lorna, Islande; MoTA / Slovēnija; MARIN mobilo rezidenču projekts / Somija; GeoAir / Gruzija; Homo Novous / JTI, Latvija; Ziemeļvalstu-Baltijas Videoarhīva projekts / Noass, Pixelache festivālu tīkls / Somija.

Ieeja bez maksas.

Norises vietas:

Publikai atvērtās programmas: Spīķeros kim? ēkā, 3. stāvā, Maskavas iela 12/1, Rīga

Seminārs: RIXC Mediju telpa, 11. novembra krastmala 35, ieeja no Minsterejas ielas.


Organizē: Jauno mediju kultūras centrs RIXC sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās kultūras NVO asociāciju un starptautiskajiem partneriem.

Atbalsta: Eiropas Kultūras fonds, Ziemeļvalstu Kultūras punkts un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Kontaktinformācija:
rixc@rixc.lv
tel. 26546776 (Rasa Šmite)
tel. 67228478 (RIXC birojs)
 
http://rixc.lv


PROGRAMMA

Ceturtdiena, 3. decembris

Vieta: Spīķeros kim? ēkā, 3. stāva zālē
19.30 – 21.00 Publikai atvērta lekcija Spīķeros:
Ēriks Kluitenbergs (Nīderlande) „Ilgtspējīgas ne-mobilitātes dizains”


Piektdiena, 4. decembris (1. diena)

Vieta: RIXC Mediju telpa, 11. Novembra krastmala 35 (ieeja no Minsterejas ielas)
10.00 – 14.00 [Darba sesija 1]: Tīkli (/ organizētie tīkli)
15.00 – 18.00 [Darba sesija 2]: Ilgtspējība (/ dizains caur spēju atjaunoties)

Vieta: Spīķeros kim? ēkā, 3. stāva zālē
20.00 – [atvērtā programma] dalībnieku video / publiskas prezentācijas (Kultivator / Zviedrija, Baltan Laboratories / Nīderlande, One Minute Video Festival / Armēnija, Survival Kit / LMC, Latvija, Serde / Latvija, Arctic Perspectives Project / Lorna, Islande, uc.)

Sestdiena, 5. decembris (2. diena)

Vieta: RIXC Mediju telpa, 11. Novembra krastmala 35 (ieeja no Minsterejas ielas)
11.00 – 12.00 Michael Psallidas (Grieķija) lekcija “Inteliģentie enerģiju tīkli”
12.00 – 14.00 [Darba sesija 3]: Vienādranga infrastruktūras (/ enerģijas jautājumi)
15.00 – 18.00 [Darba sesija 4]: Atvērtā koda infrastruktūras (/ sociālie mediji)

Vieta: Spīķeros kim? ēkā, 3. stāva zālē
20.00: [atvērtā programma]
Dalībnieku prezentācijas (MoTA / Slovēnija; MARIN mobilo rezidenču projekts / Somija; GeoAir / Gruzija; Homo Novous / JTI, Latvija; Ziemeļvalstu-Baltijas Videoarhīva projekts / Noass, Pixelache festivālu tīkls / Somija, uc.)

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV