Katru gadu masku festivāls notiek citā novadā un līdz šim tas jau ir viesojies Daugavpilī, Madonā, Bauskā, Liepājā, Rīgā un Dagdā. Šogad festivālā piedalīsies 20 masku grupas no Latvijas: budēļi, čigāni, kāzu čigāni, kaitys, ķekatas, danča bērni, vecīši, vastolōva no Ventspils, Nīcas, Otaņķiem, Vecsaules, Rīgas, Valkas, Vidrižiem, Lēdurgas, Kurmenes, Viļakas, Dagdas, Andrupenes, Izvaltas un Salacgrīvas. Ciemos gaidām iespaidīgu un krāšņu masku grupu „Dziady noworoczne” no Živecas reģiona Polijā.
Programmā paredzēti masku gājieni ar īstiem rituāliem un norisēm lauku sētās, improvizētas masku izrādes Salacgrīvas Kultūras namā, masku parāde Salacgrīvas ielās, Meteņa dzīšana un festivāla noslēguma rituāls Salacgrīvas pilskalnā. Īpaši atraktīva un aizraujoša būs individuālo masku izrādīšanās, kur tradicionālās maskas rādīs savu darboties spēju mūsdienu elektroniskās mūzikas pavadījumā. Seminārā par masku tradīcijām piedalīsies viesis no Itālijas, antropologs, profesors Čezare Popi, kurš stāstīs un rādīs filmu par maskošanās tradīcijām Alpu reģionā.
Festivāla norise:
Sestdiena, 13. februāris
12:00 Masku gājieni lauku sētās – Ainažos, Svētciema ,, Silmaļos”, Salacgrīvas ,,Vecsalacās”
12:00 Masku gatavošanas meistardarbnīca Salacgrīvas Mākslas skolā
17:00 Festivāla atklāšana un masku saiets Salacgrīvas Kultūras namā
21:00 Individuālo masku izrādīšanās upmalā pie Bākas vai nikna sala gadījumā Salacgrīvas Kultūras namā
22:00 Danču vakars līdz rīta gaiļiem Salacgrīvas Kultūras namā.
Svētdiena, 14. februāris
09:00 Seminārs par masku tradīcijām Salacgrīvas spīķerī
12:00 Lielais masku gājiens no spīķera uz Salacgrīvas pilskalnu
13:00 Meteņdienas svinēšana un Festivāla noslēguma rituāls Salacgrīvas pilskalnā
Festivālu ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu organizē Latvijas Folkloras biedrība un Salacgrīvas novada pašvaldība.