Starptautiskais mākslas projekts MOBILAIS MUZEJS, ir mēģinājums apzināt muzeja lomu mūsdienu sabiedrībā globālā un lokālā kontekstā. Tā orientēta uz būtiskāko muzeja sastāvdaļu – kolekciju. Kolekcija ir kādas atlases rezultāts, ko subjektīvu, ideoloģisku vai pragmatisku motīvu vadīts, ir veicis kāds indivīds vai ekspertu grupa. Kolekcija piedalās mākslas vēstures rakstīšanā. Izstāde ir mēģinājums apzināt, kā „muzejs bez sienām” vai plašākai publikai pieejams kādas sistemātiskas mākslas darbu atlases rezultāts ietekmē mākslas procesu un veido mūsdienu mākslas vēsturi. Izstādes tēma ir īpaši aktuāla patreizējā periodā, kad intensīvi tiek strādāts pie jaunā laikmetīgās mākslas muzeja un tā kolekcijas izveidošanas. Arī izstādes norises vieta Andrejsala – kalpo kā norāde uz plānoto muzeju.
Izstāde „Mobilais muzejs” ir aicinājums māksliniekiem savos darbos pievērsties muzeja kolekcijas veidošanai, vai nu veidojot savu piedāvājumu, vai komentējot kolekciju veidošanas principus, vai atsaucoties uz esošām muzeju kolekcijām. Tēmas, kas saistās ar pieredzes tulkošanu un vēstures rakstīšanu muzeju kontekstā pašreiz ir aktuālas arī starptautiskajā mākslas vidē. Tādēļ izstādē aicināti piedalīties gan Latvijas, gan ārvalstu mākslinieki.
Aicināto mākslinieku vidū ir Dženifera Bornsteina (ASV), Ēriks Božis, Evelina Deičmane, Ivars Grāvlejs, Kristaps Ģelzis, grupa IRWIN (Slovēnija), Erki Kasemets (Igaunija), Leonards Laganovskis, Teo mersjē (Francija), Miks Mitrēvics, Kristofs Perezs (Francija), Krišs Salmanis, Knutte Vesters (Zviedrija), Anita Zabiļevska.
Būtiska izstādes sastāvdaļa ir 90.gadu mākslas procesu dokumentācijas arhīvs, ko apkopojis Sorosa Mūsdienu mākslas centrs, kas savā laikā atbalstot laikmetīgās mākslas procesus un veicot atlasi, veidoja imagināra muzeja kolekciju.
Starptautiskā mākslas projekta “Mobilais muzejs” programmu veidos arī Andrejsalas mākslinieku apvienību organizētie pasākumi: laikmetīgās mākslas izstāde “Showroom6: Matilde”, ielu mākslas radošā darbnīca un izstāde “Vide”, “Mobilie rokdarbi”, fotoprojekts “Trip Ticket”, personālizstāde “Bandinieki”, mobilas attēlu izrādāmās kabīnes “Foto Būda” un jocīgo velosipēdu – frīkbaiku parāde “Apokalipses jātnieki”. Patreiz Andrejsala ir kļuvusi par Rīgas karstāko kultūras punktu – poligonu jaunām idejām, eksperimentu laboratoriju, sava veida alternatīvu muzeju, ar vairākiem „departamentiem” un dažādām mērķa grupām adresētiem pasākumiem - mobilo muzeju, kas spēj provocēt neizsīkstošu kreativitāti un piepildīt jebkuru telpu ar saturu un radošu garu.