Kā sacīja izstādes kuratore, Liepājas mājturības un tehnoloģiju skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Selita Novicka, rokdarbi ir svarīgākās mācību stundas skolā, jo tajās bērni apgūst ne tikai praktiskās iemaņas, bet arī daudz domā, sapņo, rēķina un skaita, attīsta savu garīgo un radošo pasauli. Iegūtās zināšanas noder visai turpmākajai dzīvei, kaut vai lai pagatavotu gardu maltīti vai iepriecinātu sev mīļos cilvēkus ar kādu oriģinālu dāvaniņu.
Gadskārtējās skolēnu rokdarbu izstādes jau kļuvušas par tradīciju. 2003.gadā notika izstāde „Meitas pūru vēdināja”, 2004.gadā-„Zibi,zibi adatiņa”, 2005.gadā-„Viz māsiņas pūriņā simtiem jauku rokdarbiņu”, 2006.gadā-„Adatiņa maza sieva”
2007.gadā -„Rokas darba nebijās, zinājās padarīt”, 2008.gadā - „Par novadu tautas nāca, smalkus darbus lūkoties”, 2009.gadā – izstāde tika veltīta Mātes dienai.
Par to, ka rokdarbi ir nepieciešami un tie interesē skolēnus, liecina kuplais izstādes dalībnieku skaits. Izstādē piedalās vairāk kā 200 skolēnu no visām Liepājas vispārizglītojošām skolām, kas rāda liepājniekiem un pilsētas viesiem mājturības un tehnoloģiju stundās veidotus praktiskus darbus tekstila un kokapstrādes tehnoloģijās: zeķes, cimdus, svīterus, vestes, sedziņas, spilvenus, somas, glezniņas, rotaļlietas, dažādus virtuves priekšmetus, svečturus, soliņus, vēja zvanus u.c.
23.aprīlī plkst. 15 notiks izstādes laureātu apbalvošana, bet līdz 22.aprīlim izstādes apmeklētāji varēs izvēlēties un balsot par sev tīkamāko darbu. Šā darba autoram tiks pasniegta Skatītāju simpātiju balvu, ko sarūpējis Liepājas muzejs.
Izstāde skatāma no 1. līdz 25.aprīlim.