Bungām dārdot un taurēm skanot, mākslas cienītāji devās no Raiņa pieminekļa līdz Rīgas Mākslas telpai, pa ceļam uzrunājot sastaptos cilvēkus, pēc tam kopīgi perkusionistu pavadībā atklāja Mākslas dienām veltītu izstādi "Pārmijas". Lielākā daļa bija jauni cilvēki, mākslas skolu audzēkņi, viņu pasniedzēji, bet bija jau sirmi, kungi un dāmas, kas Mākslas dienas apmeklē jau ne pirmo gadu desmitu. Māksla spēja vienot visu paaudžu cilvēkus. Gājiena dalībnieki devās ar dažādiem jautriem un atraktīviem plakātiem, tai skaitā "Viscaur iekšā mākslā", "Sniedz roku mākslai", "Skaistums izglābs pasauli", "Mēs mīlam mākslu", lellēm, maskām, gan ar tīri politiskiem valdībai mērķētiem saukļiem, piemēram, "Māksla prasa atbildību valsts pārvaldē".
Arī teju atklātā izstāde "Pārmija" aicina domāt par mākslas un sabiedrības dialogu, par to, ka māksla nav nošķirta no sabiedrības, notikumiem valsts politikā un ekonomikā. Kāda ir šī valoda šobrīd, tas tiek atklāts izstādē, kurā vienkopus apskatāmi vairāk kā 70 mākslinieku darbi. Mākslas dienas to ziedu laikos 20.gs. 60.-80. gados ir bijušas kā sociāli aktīvs process, kurā mākslinieki komunicēja ar sabiedrību un atklāti pauda savu attieksmi.
Paši izstādes veidotāji saka: "Izstāde par domu, skatu, ieskatu, attēlu, sajūtu un svārstību apmaiņu. Tā ir par runāšanu un spriešanu, klausīšanos un dzirdēšanu, par jaunām trajektorijām un apmaiņas procesiem."
Mākslas dienas jau kopš 1959.gada ir kļuvušas par ikgadēju tradīciju un šogad Latvijas iedzīvotājus Mākslas dienas priecēs no 13. aprīļa lidz 15. maijam Rigā un visā Latvijā. Tās piedāvās dažādu mākslas un kultūras pasākumu programmu, izstādes, atvērto durvju dienas mākslinieku darbnīcās un mācību iestādēs, kā arī koncertus un citus ar mākslām saistītus notikumus.
Foto: Ingus Evertovskis