Lekcija būs angļu valodā, ieejas maksa viens lats (samaksa skaidrā naudā pirms lekcijas). Lūdzam pieteikt dalību līdz 23.aprīlim, rakstot uz e-pastu gundega@theatre.lv vai zvanot uz 67228477.
Klauss Grīnbergs ir scenogrāfs un gaismu mākslinieks dažādos teātros un opernamos visā pasaulē, viens no ievērojamākajiem vāciski runājošo zemju teātra māksliniekiem. Ilgus gadus Klauss Grīnbergs sadarbojas ar režisoru un komponistu Haineru Gēbelsu (Heiner Goebbels), veidojot scenogrāfiju, gaismu partitūru, skatuves mehānismus un video darbus viņa iestudējumiem, kuros reizēm piedalās tikai mūzika un scenogrāfija (piemēram, izrāde - instalācija Stifters Dinge). Klausa Grīnberga gaismu mākslinieka talants nereti tiek salīdzināts ar spožajām gaismas partitūrām, kas vērojamas Roberta Vilsona iestudējumos.
Lekcijā-prezentācijā Klauss Grīnbergs stāstīs par savu radošo darbu, ietverot refleksiju par radīšanas procesu (kā tiek izvēlēta telpa, kā top izrāde vai scenogrāfija, kā attīstās sadarbība ar režisoru, komponistu, horeogrāfu un citiem radošās komandas dalībniekiem, kas ir galvenie iedvesmas avoti, metodes un tehnika) un ar attēlu un videoierakstu starpniecību iepazīstinot ar konkrētiem skatuves darbiem. Noslēgumā ikvienam būs iespēja māksliniekiem uzdot jautājumus vai paust savas domas par redzēto un dzirdēto. Prezentācija tiek rīkotas saistībā ar radošajām darbnīcām LMA Scenogrāfijas nodaļas studentiem un jaunajiem profesionāļiem "Teātra telpa", ko LJTI organizē, gatavojoties dalībai Prāgas Kvadrinnālē 2011.
Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Gētes Institūts Rīgā, viesnīca Albert Hotel un Jauno mediju kultūras centrs RIX-C.
Vēl par Klausu Grīnbergu:
Dzimis Hamburgā, studējis scenogrāfiju pie Erika Vondera (Eric Wonder) Vīnē, strādā kā brīvmākslinieks, veidojot scenogrāfiju un gaismu dizainu teātriem un operām Eiropā, Buenosairesā, Kuveitā. Sadarbojies ar režisoriem Tatjanu Gurbaču (Tatjana Gürbaca), Sebastjanu Baumgartenu (Sebastian Baumgarten), Haineru Gēbelsu (Heiner Goebbels), Tilo Reinhardu (Thilo Reinhardt) un citiem. Ar Tatjanu Gurbaču strādājis pie "Turandotas" un "Rigoleto" iestudējumiem Grācas operā, "Didona un Enejas" uzveduma Bādenbādenes festivālā, veidojis "Karmenu" Leipcigas operā, "Mazepu" Antverpenes operā un "Salomi" Vācu operā pie Reinas. Ar Borisu Koski sadarbojies "Orfeja" uzvedumā Berlīnes pilsētas operā, radījis skatuves ietērpu "Figaro", "Skūpsti mani, Kate" Berlīnes operetē, "Loengrīnam" Vīnes valsts operā un "Klīstošajam holandietim" un "Tristanam un Izoldei" Alto teātrī Esenē. Regulāri sadarbojas ar komponistu un režisoru Haineru Gēbelsu, kopā veidojot skatuves dabus "Max Black", "Hashirigaki", "Landscape with Distant Relatives", "eraritjaritjaka", "Stifters Dinge" un "I went to the house but did not enter" kopā ar Anglijas Hiljarda ansambli (Hiliard Ensemble). 1999.gadā Klauss Grīnbergs atvēra MOMOLMA (Museum of More or Less Modern Art) Hamburgā. Šobrīd Klauss Grīnbergs ir skatuves un gaismu mākslinieks Vāgnera cikla "Nībelungu gredzens" iestudējumam Barija Koskija (Barrie Kosky) režijā Hannoveres pilsētas operā, ko izrādīs 2009. - 2011. gadā.
Mākslinieka mājas lapa - http://www.klausgruenberg.de/
Informācija arī: www.theatre.lv
Kultūra un māksla » Dažādi
Notiks scenogrāfa Klausa Grīnberga atklātā lekcija
Gundega Laiviņa, 19.04.2010. 22:23
Latvijas Jaunā teātra institūts aicina visus interesentus, jo īpaši scenogrāfus, režisorus, gaismu māksliniekus, operas un mūzikas teātra interesentus un skatuves mākslas studentus, uz vācu scenogrāfa un gaismu mākslinieka Klausa Grīnberga (Klaus Grünberg) atklāto lekciju-prezentāciju, kas tiek rīkota radošo darbnīcu sērijas "Teātra telpa" laikā š.g. 25.aprīlī plkst.12:00 - 14:00 RIXC Jauno Mediju telpā, 11.novembra krastmalā 35 (ieeja no Minsterejas ielas).