Ceturtdiena, 09.Janvāris 2025. » Vārdadienas svin: Aksels, Alta, Kaspars;

Venēcija būs skatāma latviešu mākslinieku grupas izstāde “Senza Titolo”

Evelīna Vanaga, 27.04.2010. 13:25

No 1.maija Itālijas pilsētā Venēcijā Sv. Džovanni un Paolo baznīcas izstāžu zālē apskatāma mākslas izstāde „Senza Titolo”. Grupas izstādē piedalās mākslinieki Jāzeps Pīgoznis, Neonila Medvedeva, Edmunds Lūcis, Dace Kalpiša, Juris Andersons, Justīne Lūce un Anda Poikāne. Izstādes atklāšana paredzēta 4.maijā, plkst. 18.30, izstādi iespējams aplūkot līdz 15.maijam.
Venēcija būs skatāma latviešu mākslinieku grupas izstāde “Senza Titolo”

Pieredzējušiem un jau sevi pierādījušiem māksliniekiem Jāzepam Pīgoznim, Edmundam Lūcim un Andai Poikānei pievienojas bijušais arhitekts, tagad mākslinieks, Juris Andersons un jaunās paaudzes mākslinieces Dace Kalpiša un Neonila Medvedeva no Latvijas Mākslas akadēmijas, kā arī Venēcijas mākslas akadēmijas studente Justīne Lūce.

Izstāde „Senza Titolo” (latviski – „Bez nosaukuma”) veidota kā krāšņa ekspresija no dažādu mākslinieku individuālām impresijām, kas izvirza diskusiju par atšķirīgu tematikas izvēli, to aktualitāti un māksliniecisko līdzekļu izmantošanu.

Tāpat kā Jāzepa Pīgožņa veikumā, arī Jura Andersona darbos saskatāms dabas mainīgais spēks, tajos jaušama ekspresivitāte, dinamika un krāsu intensitāte, kas raksturīga dabas daudzveidībai. Neonilas Medvedevas un Daces Kalpišas gleznās caurstrāvojas sapnis un īstenība bezsvara stāvoklī, bet Justīnes Lūces mākslas darbi izstādē ir meklējumi pēc jauna virziena. Viņas darba specifika ir apgleznotas fotogrāfijas, kas raksturojams kā pārejas posms starp glezniecību un foto mākslu. Savukārt Edmunda Lūča gleznas atgādina konfrontāciju starp varonību un svētumu kā pasāžu uz Bībeles stāstu. Ar atveidotajam tēlam piešķirtajām simboliskajām daudznozīmībām saistīti citāti gleznu fonā; ar tiem mākslinieks koncentrē portretus uz atšķirīgām realitātēm, lai panāktu tipisku sirreālas iedarbības saikni starp divām realitātēm vienā telpā.

Kaut arī katra mākslinieka individuālā pieeja mākslai rada jautājumus, kas akcentē domas par dzīvi, estētiku, erosu, varonību un nāvi, tās, iekļaujot dažādu tēmu aktualitāti, apvienojas un transformējas Andas Poikānes skulptūrās. Šādā veidā izstāde norāda uz tendenci par naivas glezniecības, sirreālisma un maģiska reālisma apvienošanos.

Lai gan vairāki šīs grupas mākslinieki, piedaloties gleznošanas plenēros, Venēcijā jau bijuši iepriekš, kopīga grupas izstāde notiek pirmo reizi. Mākslas un gaismas pilsētā apmeklētāji tiek gaidīti līdz šī gada 15.maijam.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2025
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV