Sestdiena, 23.Novembris 2024. » Vārdadienas svin: Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds;

Latvijas Fotogrāfijas muzejā būs skatāma Ginta Bērziņa fotogrāfiju izstāde „Vietas, kurās es nefilmēšu”

Anda Boluža, 10.05.2010. 11:43

Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Mārstaļu ielē 8 (ieeja no Alksnāju ielas), no 13. maija līdz 26. jūnijam būs skatāma Ginta Bērziņa fotogrāfiju izstāde „Vietas, kurās es nefilmēšu”.
Latvijas Fotogrāfijas muzejā būs skatāma Ginta Bērziņa fotogrāfiju izstāde „Vietas, kurās es nefilmēšu”

Ginta Bērziņa personālizstādē „Vietas, kurās es nefilmēšu” apskatāmas vairāk kā divdesmit melnbaltas fotogrāfijas no tāda paša nosaukuma sērijas, kas veidota kopš 2007. gada. Autors ikdienā strādā kā kinooperators un daudzas no fotogrāfijām fiksējis filmēšanas starplaikos. Atrodoties Krimā, Berlīnē vai, piemēram, tepat Tūjā, viņš fotografējis vietas ārpus filmu uzņemšanas laukuma. „Filmu ražošanā ir skaists aktivitāšu posms – filmēšanas vietu meklēšana. Daudzas no apmeklētajām vietām ir maģiskas, tām piemīt aizdomīga noskaņa,” atzīst autors. Atsevišķās vietās filmēšana nav noritējusi dažādu racionālu apsvērumu dēļ, toties tās pēcāk kļuvušas par Ginta Bērziņa darbu motīvu. Bez kompromisiem, kas jāievēro kino tapšanā, un prom no filmēšanas grupas burzmas viņš fotogrāfijās risinājis savu personisko izjūtu attēlojumu, centrā izvirzot atsvešinātību un atbrīvotību. Viņa darbos cilvēks nav redzams, taču ir nojaušams - par viņa klātbūtni liecina soliņš parkā vai iekoptie apstādījumi. Dabas nostūri, kuriem pāri slīdējis it kā apcerīgais un neko neredzošais fotogrāfa skatiens, attēlos tikpat nemanāmi ieguvuši skatuves nozīmi, rosinot skatītāju iztēlē izdzīvot paša sacerētus scenārijus.

Gints Bērziņš dzimis 1968. gadā Alūksnē. No 1983. līdz 1986. gadam apmeklējis jauniešu foto studiju, kur fotografēt prasmi apguva Andreja Granta vadībā. 1993. gadā absolvējis Vissavienības Valsts Kinematogrāfijas institūta Kinooperatoru fakultāti Maskavā. Kopš 2005. gada ir Latvijas Kinooperatoru ģildes prezidents. Saņēmis vairākus apbalvojumus, to skaitā Latvijas Nacionālā Filmu festivāla balvu „Lielais Kristaps” kā labākais spēlfilmas operators – 2003. gadā par filmu „Pitons” un 2007. gadā par filmu „Vogelfrei”. Daudzkārt strādājis kopā ar režisoriem Lailu Pakalniņu un Viesturu Kairišu. Fotogrāfijas apkopojis sērijās „Priekšpilsēta”, „Dubultportreti”, „Kanāda”, „Pilsētas I. 1994.-2001.” un citās. Viņa darbi bijuši skatāmi gan personālizstādēs Latvijas muzejos, gan grupu izstādēs Francijā, Dānijā, Zviedrijā un citur.

Izstādes atklāšana: ceturtdien, 13. maijā plkst. 17.00.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV