Piedzīvo brīvības izjūtas un pašatklāsmes, pārbaudi savas robežas, attīsti intuīciju, sajūti uzticēšanos - uzdrošinies iekāpt teritorijā taipus sevis!
Nometne notiks Abavas senlejā, tēlnieka Ojāra Feldberga izlolotajā akmens svētvietā, mūsdienu mākslas objektu vidē – Pedvāles Brīvdabas Mākslas muzejā. Dzīvošana – Pedvāles viesu namā.
Nometnes tematika: „tukšais ķermenis - tukšais prāts", akmeņu nešanas deja; akmens maskas; senču garu deja; nabassaites gājiens; vienatnes gājiens; cilvēka–kukaiņa dzīve; klusējošā meditācija; noslēguma performance, apdzīvojot kādu akmens mākslas objektu. Nometne būs gan psihisko, gan fizisko robežu, gan radošo spēku pārbaudījums. Iepriekšēja pieredze buto nav nepieciešama, bet vēlama pieredze vai interese par buto.
Nometnes aktivitātes paredzētas brīvā dabā, tāpēc lūdzu nodrošināties ar piemērotu apģērbu un pret-ērču potēm! Izslēgsim mobilos telefonus un aizmirsīsim par spoguļiem! Iebraukšana: 7. jūlija vakarā; izbraukšana – 11. jūlija vakarā.
Pieteikšanās līdz 30. jūnijam: SimonaOrinska@inbox.lv vai zvanīt 29394500.
Dalības maksa līdz 4. jūlijam: Buto dalībniekiem - LVL 30; pārējiem – LVL 35.
Pēc 4. jūlija: LVL 45. Cenā ietilpst arī dzīvošana! Ēšana un ceļš – pašu ziņā. Turpat atrodas krodziņš Dāre, kur var paēst siltas pusdienas. Pāris kilometru attālumā – Sabile. Vairāk info: www.pedvale.lv.
Buto - japāņu avangarda deja, kas radusies 20. gs. 50. gados, savijoties Austrumu un Rietumu kultūru aspektiem. Buto, atšķirībā no citiem dejas stiliem, tiek saukts par „ķermeņa arheoloģiju". Buto dejas tehnikas pamatā ir vienkāršas kustību formas, kas sekmē prāta un ķermeņa apzināšanos. Buto dejotājs performances laikā atrodas izmainītā apziņas stāvoklī, kas paver iespēju neapzinātā „Es", kā arī ķermeņa atmiņu plūsmai un izpētei. Tādējādi buto palīdz atklāt personības apslēptos iekšējos resursus, palīdzot uzlabot individuālo dzīves kvalitāti.
Nometnes vadītāja: Simona Orinska - mākslas, kā arī veselības aprūpes maģistre, deju un kustību terapeite, buto māksliniece. Latvijas Deju un kustību terapijas asociācijas un Laboratory of Stage Arts biedre. Simona ir ieguvusi plašu pieredzi starptautiskās deju klasēs, improvizācijā, kontaktimprovizācijā, kustību teātrī un buto dejā (Toshiharu Kasai, SU-EN Butoh Company, Anita Saij, Yukio Waguri, Tsuruyama ZULU Kinya, KEN MAI, Kitt Johnson). Simona vada buto nodarbības kopš 2006. gada.