Neparastais izstādes iekārtojums rada īpašu atmosfēru, vērojot, piemēram, Bila Geitsa vaskā radīto tēlu filozofiskā mierā sēžot aiz kalēja metālā un stiklā darinātā galda. Izstādē ne laikam, ne telpai, ne valstu ģeogrāfiskajam stāvoklim, ne personībām nav atdalošu akcentu, šeit viss saplūst vienotā koptēlā.
XXI gadsimtam netipisko kalēja profesiju Edvīns Šakalis pārmantojis no tēva Eduarda, ielikdams šai darbā sirdi un dvēseli tā, ka aug spārni gan pašam, gan idejām, kuras pasaule dod pārpārēm, tik jāmāk tās ieraudzīt un apgrozīt pa savam. Šādu ideju pilni un gatavi dalīties ar tām bija un arī ir vasku tēlos atainotās slavenības, tādas kā , Ričards Gīrs, Denijs de Vito, Brūss Viliss, Arnolds Švarcnegers un citi. Arī Fidelam Kastro, Sadamam Huseinam, Ādolfam Hitleram, Vinstonam Čērčilam, Josifam Staļinam, Frenklinam Rūzveltam bija daudz domu un ideju, tikai tās nedeva cilvēkiem pozitīvas emocijas, tomēr neviens nevar noliegt šo cilvēku lielo ietekmi vēstures veidošanā....
Ieklausoties izstādes kuratora Armena Arutjunjana aizraujošajos stāstos, top skaidrs, ka skulptūru gatavošana ir laikietilpīgs process un pie tā strādā vesela komanda. Visupirms tiek savākta visa iespējamā informācija par veidojamā tēla izskatu un iezīmēm – izpētīti vēstures avoti, laikabiedru liecības, portreti, fotogrāfijas, gravīras, pēcnāves vaska maskas. Darba procesā tiek salīdzinātas dažādas viena cilvēka fotogrāfijas – jaunībā, brieduma gados, vecumā, un visās var atrast kopīgas tieši šim cilvēkam raksturīgas iezīmes, kas nemainās. Pēcāk tēlnieki, grimētāji, šuvēji, kurpnieki un frizieri izveido tēlu atbilstoši tā prototipam. Piemēram, katrs mats ar īpašu metodi sasprausts vaska galvā. Izmantoti tikai dabiskie mati, kas pēc „pieaudzēšanas" apgriezti, veidojot tādu frizūru, kāda cilvēkam bijusi.
A.Arutjunjans stāsta, ka, pateicoties krievu zinātnieku radītajai vaska receptei, kurā precīzi var atveidot cilvēka ādas tekstūru, vaska figūras iztur līdz mīnus 40 un līdz plus 40 grādiem pēc Celsija
Izstādes atklāšana – 15.jūlijā pulksten 18.00. Tā būs apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 19.00 līdz 5.septembrim. Ieeja: pieaugušajiem – 2,00 lati, pensionāriem, studentiem un skolēniem – 1,50 lati.