Svētdiena, 24.Novembris 2024. » Vārdadienas svin: Velta, Velda;

Gētes institūtā Rīgā tiks atklāta izstāde „Animācijas filmas no Vācijas"

Antra Balode, 23.08.2010. 09:52

Vēl tikai pirms pāris dienām ar prieku saņēmām zinu, ka Vladimira Leščova animācijas īsfilma „Spārni un airi" saņēmusi kārtējo starptautisko balvu - šoreiz Hirosimas starptautiskajā animācijas filmu festivālā; vēl tikai šīgada maijā visi priecājāmies par Jurģa Krāsona animācijas īsfilmas „Norīt krup"i panākumiem Kannu starptautiskajā kinofestivālā; vēl tikai februārī bijām lepni par to, ka Nila Skapāna animācijas filma „Burvīga diena" iekļauta Berlināles oficiālajā konkursa programmā, tādējādi jau trešo reizi N. Skapāns bija Berlināles dalībnieks. Un šie nav vienīgie Latvijas animācijas meistaru panākumi.
Gētes institūtā Rīgā tiks atklāta izstāde „Animācijas filmas no Vācijas"

Taču ko jaunu pēdējos gados ir radījuši Vācijas animācijas meistari? Uz šo jautājumu atbildi dos izstāde Gētes institūtā Rīgā, kurā 17 autori piedalās ne tikai ar savām filmām, bet arī ar darbiem, kas sniedz ieskatu filmu veidošanas procesā un veidoti dažādās animācijas tehnikās: zīmējums uz papīra, zīmējums uz celuloīda, figūras, plastika, datoranimācija un jauktā tehnika.

IZSTĀDE: "ANIMĀCIJAS FILMAS NO VĀCIJAS"

Atklāšana: ceturtdien, 2. septembrī plkst. 18:00
Gētes institūtā Rīgā
Torņa ielā 1
Ieeja: bez maksas

Izstādi atklās Ulrihs Everdings (Gētes institūta Rīgā direktors) un Nils Skapāns (Rīga).

Gētes institūts Rīgā prezentē Vācijas Ārējo sakaru institūta (ifa) izstādi „ANIMĀCIJAS FILMAS NO VĀCIJAS". Izstāde piedāvā labāko, aizraujošāko un inovatīvāko pēdējo gadu Vācijas animācijas filmu izlasi. Tā sniedz ieskatu šo filmu tehnikā un veidošanā un piedāvā apskatīt modeļus, fotogrāfijas, zīmējumus, gleznas un, protams, arī pašas filmas.

Izstāde Animācijas filmas no Vācijas ir pārskats par aktuālajiem strāvojumiem vācu animācijas mākslas filmās, galveno uzmanību veltot tipiskām un veiksmīgām mūsdienu vācu animācijas produkcijām. Vācu animācijas mākslinieki strādā ārpus tirgus robežām, viņi pozicionējas starp mediju nozares klipiem, un viņu mērķi daļēji ir krasā pretstatā mediju industrijas mērķiem. Mākslinieciskās izteiksmes formas ir ne tikai individuāli dažādas, tās atklāj arī ļoti plašu stilu un tehniku spektru, kas attīstījies un izaudzis no laikmetīgās mākslas humusa un tās džungļos.

Saturiski vācu mākslinieciskajā animācijā atspoguļojas jaunuzsāktā gadsimta kolektīvās bailes, mēs atrodam ieskicētus turpmākās kopā dzīvošanas modeļus, ieskatu indivīda vientulībā demogrāfiskās realitātes kontekstā. Ir filmas par veco arhaisko dzīves modeļu meklējumiem un progresu kritizējošas filmas - parodijas par izkropļoti apgriezto tehnisko attīstību. Vēl aizvien katra darba aizsākums ir ne tikai dators, bet arī zīmējumi, kolāžas, fotogrāfijas, montāžas un lelles.

Izstādi papildinošajā kino programmā iekļauti darbi, kas tapuši pēdējos gados Vācijā un veidoti dažādās animācijas tehnikās: zīmējums uz papīra, zīmējums uz celuloīda, figūras, plastika, datoranimācija un jauktā tehnika. Izstāde sniedz ieskatu filmu veidošanas procesā.

Mākslinieki un filmas

Derek Roczen, „Bärenbraut", 2007/8, 8:27 Min.
Sebastian Peterson, „Tagebuch einer perfekten Liebe", 2007, 14:54 Min.
Gabriele Gruber, „Come on Strange", 2005, 3:40 min.
Daniel Nocke, „Kein Platz für Gerold", 2006, 4 Min.
Johannes Weiland, „Annie & Boo", 2003, 15:00 Min.
Aike Arndt, „Styx", 2007, 8:37 Min.
Alexander Pohl, „Trickster", 2008, 15:30 Min.
Anna Samoylovich, „Hokus Pokus", 2009, 4:12 Min.
Andreas Hykade, „Der Kloane", 2006, 10 Min.
Izabela Plucinska, „Jam Session", 2005, 9:32 Min.
Jochen Kuhn, „Sonntag 1", 2005, 6:00 Min.
Gottfried Mentor, Roland Petrizza, „Das Mafiahuhn", 2007, 5:45 Min.
Tom Weber, Jan Bitzer, Illja Brunck, „458nm", 2006, 6:30 Min.
Rene Lange, „Samsa - Hommage an Kafka", 2008, 3:45 Min.
Tobias Bilgeri, „You are my hero", 2009, 8 Min
Ina Findeisen, „Mercurry Bird", 2009, 9:20 Min
Izabela Plucinska, „Esterhazy", 2009, 25 Min
Izstādi veidojis Ārējo sakaru institūts (ifa), Štutgarte.

Izstādes laiks:

02.09. – 25.09.2010.,
darba dienās: 09:00-20:00, sestdienās: 09:00-15:30
Goethe-Institut Riga
Torņa iela 1 (ieeja no Klostera ielas)
Ieeja: bez maksas.

Papildprogramma:

• animācijas darbnīca bērniem;
• latviešu animācijas filmu programmas bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem;
• animācijas filmas „Kā brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu" (Studija DAUKA) Latvijas pirmizrāde! (laiks tiks vēl izziņots).

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV