Semināra galvenā tēma ir ētikas jautājumi un tās robežas dokumentālajā kino, un šīs tēmas atklāšanā piedalīsies vairāki starptautiski profesionāļi: Dānijas raidorganizācijas (DR) Mediju ombudsmens un Ziņu ombudsmenu organizācijas vadītājs, kā arī Dānijas pētnieciskās žurnālistikas asociācijas (FUJ) vadītājs Jakobs Molerups (Jacob Mollerup), Igaunijas raidorganizācijas Mediju ombudsmens, pirms tam izdevuma Baltic Independent un Igaunijas lielākā dienas laikraksta Postimees redaktors, kā arī Igaunijas laikrakstu asociācijas vadītājs Tarmu Tammerks (Tarmu Tammerk). No Dānijas ieradīsies arī Apvienotās Karalistes Dānijas Kultūras institūta vadītājs, pirms tam Dānijas žurnālisma skolas rektors Kims Minke (Kim Minke); savu ieskatu par tēmu sniegs arī Dānijas Kultūras institūta Latvijā direktors Simons Drevsens Holmbergs (Simon Drewsen Holmberg), kurš līdz šim bijis aktīvi iesaistīts ar mediju regulēšanu saistītos jautājumos Baltijas valstīs un citur.
Auditorija tiks iepazīstināta arī ar Andra Gaujas dokumentālo filmu "Ģimenes lietas" - par latviešu ģimeni, kurā dzīvo māsa ar brāli un viņu kopīgie bērni (filmas pirmizrāde gaidāma kinoforuma Arsenāls laikā, no 24. septembra filma tiks iekļauta kinoteātra Forum Cinemas repertuārā). Semināra ietvaros tiks rosināta diskusija, vai tādi stāsti vispār ir jāstāsta un, ja ir, tad kādā veidā; kā filmā parāda bērnus; vai dramatisku efektu nozīme drīkst ieņemt būtiskāku lomu nekā faktu precizitāte.
Seminārs norisināsies angļu valodā. Ikvienam interesentam ieeja bez maksas.
Šis seminārs norisinās 4. Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma un dokumentālo filmu programmas Pēdas nākotnē ietvaros. Semināra organizatori ir Nacionālais Kino centrs, Dānijas Kultūras institūts un Latvijas Producentu asociācija.