Doma baznīcas dārzā uz ekrāniem būs skatāmas "Lielā Kristapa" noslēgumu ceremonijas no dažādiem gadiem, kā arī šī festivāla vizuālie materiāli no Latvijas Televīzijas arhīva, bet romantiskas notis atklāšanas gaitā radīs dīdžeja "Monstra" uzstāšanās, ko pavadīs perkusionistu priekšnesumi.
Festivāla laikā līdz 7.oktobrim kinoteātrī "Rīga" būs iespējams noskatīties apbalvotos kinodarbus - filmu skates notiks kinoteātrī "Rīga", kinoteātra "Daile" abās zālēs un Rīgas Kinomuzejā.
Arī šogad "Lielais Kristaps" atkal iziet ārpus kinoteātriem - pašmāju filmas varēs skatīties arī Rīgas Zooloģiskajā dārzā, Latvijas Dabas muzejā, Kara muzejā un Majoru kultūras namā. Nedēļas nogalēs bērnu rotaļu laukumos tirdzniecības centros "Mols" un "Alfa" sadarbībā ar "Annels" atrakcijām un bērnu filmu festivālu "Zaļā Anna" notiks īpaši pasākumi bērniem, norādīja Dzene.
Šī gada Nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" balvām nominētas 24 filmas astoņās kategorijās.
Uz festivāla balvām kā labākās pilnmetrāžas spēlfilmas pretendēs režisoru Jāņa Kalēja, Gata Šmita, Jāņa Putniņa un Annas Vidulejas filma "Vogelfrei", Jura Poškus "Monotonija" un Unas Celmas "Nerunā par to", bet kā īsmetrāžas spēlfilmas - Lailas Pakalniņas "Ūdens" un "Uguns", kā arī Aika Karapetjana "Riebums".
Par labākās pilnmetrāžas dokumentālās filmas titulu cīnīsies Ināras Kolmanes "Mans vīrs Andrejs Saharovs", Ivara Selecka "Zem ozola kuplajiem zariem" un Anda Miziša "Vienkārši pops", bet uz labākās īsmetrāžas dokumentālās filmas nosaukumu pretendēs Lailas Pakalniņas filma "Teodors", Dāvja Sīmaņa "Zīmētājs" un Daiņa Kļavas "Gana laiks".
Kā labākā pilnmetrāžas animācijas filma varētu tikt atzīta Heiki Ernita un Janno Poldmā "Lote no izgudrotāju ciema", Jāņa Cimermaņa "Trīs musketieri" vai Rozes Stiebras "Spēlēju, dancoju", bet kā īsmetrāžas animācijas filma - Vladimira Leščova "Zuduši sniegā", Edmunda Jansona "Čiža acīm" un Jāņa Cimermaņa "Latvietis".
Uz festivāla balvām kā labākā debijas filma nominētas Egila Medņa "Kuģis", Dāvja Sīmaņa juniora "Versija LNO" un Jurģa Krāsona "Melnā kaste", savukārt kā labākā studentu filma - Aika Karpetjana "Riebums", Didža Eglīša "Sērkociņi" un Dzintara Dreiberga "Dušečka".
Labākā scenārista nosaukumam nominēti Janno Poldma, Heiki Ernits, Andrus Kivirahks, Alvis Lapiņš par filmu "Lote no Izgudrotāju ciema", Laila Pakalniņa par filmu "Ķīlnieks", kā arī Jānis Kalējs, Gatis Šmits, Jānis Putniņš, Anna Viduleja par filmu "Vogelfrei".
Uz labākā spēlfilmas režisora titulu kandidēs Jānis Kalējs, Gatis Šmits, Jānis Putniņš, Anna Viduleja par "Vogelfrei", Juris Poškus par "Monotonija" un Laila Pakalniņa par filmu "Ķīlnieks", bet uz labākā spēlfilmas operatora titulu - Gints Bērziņš par filmu "Ūdens", Andrijs Parekhs, Sams Mūns un Gints Bērziņš par "Vogelfrei" un Arko Okks par filmu "Ķīlnieks".
Labākās aktrises balvas iegūšanai nominēta Iveta Pole par darbu filmā "Monotonija", Rēzija Kalniņa par darbu filmā "Nerunā par to" un Kristīne Krūze par lomu filmā "Tumšie brieži", bet labākā aktiera balvai izvirzīts Varis Piņķis par lomu filmā "Monotonija", Juris Žagars par darbu filmā "Tumšie brieži" un Ļubomiras Laucavičus par lomu filmā "Vogelfrei".
Kā labākās otrā plāna aktrises nominētas Regīna Razuma par lomu filmā "Rūgtais vīns", Sandra Zvīgule no filmas "Nerunā par to" un Ināra Slucka par lomu filmā "Riebums", bet kā labākie mākslinieki nominēti Jurģis Krāsons filmās "Uguns" un "Ķīlnieks", kā arī Ieva Jurjāne par filmu "Tumšie brieži".
Uz festivāla balvām kā labākais kostīmu mākslinieks pretendēs Līga Krāsone no filmas "Uguns" , Evija Džonsone, Mare Mastiņa, Rolands Pēterkops un Kristīne Jurjāne no filmas "Vogelfrei", kā arī Ieva Jurjāne par filmu "Tumšie brieži".
Kā labākie grima mākslinieki nominēti Žanna Dubska un Ilze Trumpe no "Vogelfrei", kā arī Sarmīte Balode par filmām "Tumšie brieži" un "Uguns", bet kā labākie mūzikas autori - grupa "Prāta vētra" par dziesmām filmai "Lote no izgudrotāju ciema", Arturs Maskats par mūziku filmai "Tumšie brieži" un Normands Rogers - par mūziku filmai "Zuduši sniegā".
Labākā dokumentālās filmas režisora nosaukumam nominēta Laila Pakalniņa par filmu "Teodors", Ināra Kolmane par filmu "Mans vīrs Andrejs Saharovs" un Andis Mizišs par filmu "Vienkārši pops", bet labākā dokumentālās filmas operatora nosaukumam - Ivars Seleckis par filmu "Zem ozola kuplajiem zariem", Uldis Cekulis par filmu "Teodors" un Agris Birzulis par filmu "Vienkārši pops".
Uz festivāla balvām kā labākais animācijas filmas režisors nominēts Vladimirs Leščovs par "Zuduši sniegā", Roze Stiebra par "Spēlēju, dancoju" un Signe Baumane par "Veterinārārsts", bet kā labākais animācijas filmu mākslinieks - Vladimirs Leščovs par animācijas filmu "Zuduši sniegā", Edmunds Jansons un Irina Piļke par "Čiža acīm", kā arī Helēna Heinrihsone par "Spēlēju, dancoju".
Kā labākie skaņu režisori nominēti Anrijs Krenbergs par filmu "Ūdens" un "Vienkārši pops", kā arī Viktors Ličovs un Aivars Riekstiņš par filmu "Zem ozola kuplajiem zariem", savukārt kā labākais montāžas režisors varētu tikt atzīts Armands Zvirbulis par ieguldījumu filmā "Džona Doreda sala", Armands Blumbergs, Liene Bāliņa un Jēkabs Dimiters par "Vogelfrei" un Zaiga Vantere par "Ardievu, XX gadsimt!".
Nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps 2007" balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā šogad pasniegs leģendārai aktrisei Vijai Artmanei.
Kā ziņots, 2007.gada "Lielā Kristapa" konkursam tika pieteiktas pēdējos divos gados izveidotās filmas, kopskaitā ap simtu. Konkursam tika pieteiktas 12 spēlfilmas, no kurām piecas ir īsfilmas, 40 dokumentālās filmas, 21 animācijas filma un 20 studentu darbi. Festivālam pieteiktas arī vairākas filmas, kas tapušas bez valsts atbalsta.
"Lielais Kristaps" ir Latvijas kinodzīves centrālais notikums, kas šogad svin savu 30 gadu jubileju.
Latvijas Televīzija saviem skatītājiem visu septembri piedāvās iespēju vērot šajos 30 gados apbalvotās filmas, un skatītāju balsojums noteiks labāko no "Lielā Kristapa" vēstures laureātēm.