Parlaments ar lielu balsu vairākumu nobalsoja par Ziņojumu par intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzību iekšējā tirgū. Ziņojumā izteikts aicinājums Eiropas Komisijai ierosināt likumdošanu, kas noteiktu rīcības plānu ES valstu valdībām cīņā pret intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumiem gan internetā, gan ārpus tā.
IFPI vadītāja Frensisa Mūra teica: "Šodien Parlaments nepārprotami pavēstīja Eiropas Komisijai un arī visiem citiem, ka nepieciešama stingrāka un labāk koordinēta pieeja Eiropas radošo industriju tiesību veicināšanai un aizsardzībai. Šis ir savlaicīgs un apsveicams vēstījums. Pirātisms būtiski apdraud darbavietas Eiropā un ir tiešs šķērslis likumīgai uzņēmējdarbībai mūzikas, grāmatu, filmu un citos sektoros. Parlaments ir atzinis, ka valdības nedrīkst ignorēt šos draudus. Mēs apsveicam referenti Marielu Gallo un Parlamentu ar šo aktīvo nostāju."
2010. gada martā neatkarīgu konsultantu firma Tera ar lielāko arodbiedrību, tostarp UNI MEI un FIA, atbalstu sagatavoja ziņojumu, kurā bija parādīts, ka, necīnoties ar pirātismu, līdz 2015. gadam radošajās industrijās zaudējumi sasniegs vairāk nekā 1,2 miljonus darba vietu un vairāk nekā 240 miljardus eiro zaudētos mazumtirdzniecības ieņēmumos. Tikai 2008. gadā pirātisma izraisītie zaudējumi Eiropas galvenajām radošajām industrijām bija vairāk nekā 185 000 darba vietu un vairāk nekā 10 miljardi eiro ieņēmumos.
Mūzikas, grāmatu un filmu sektori pārkārto savu darbību, lai iekļūtu interneta valstībā. Visā pasaulē ir vairāk nekā 400 likumīgu tiešsaistes mūzikas pakalpojumu, Eiropā – vairāk nekā 250, kas kopumā piedāvā vairāk nekā 12 miljonus skaņdarbu. Lai gan ieguldījumi šajos jaunajos pakalpojumos pastāvīgi pieaug, tos aizēno digitālā pirātisma problēmas milzīgie apjomi.
Gallo Ziņojumam ar lielu balsu pārsvaru izteica atbalstu Eiropas Parlamenta deputāti no EPP, ECR, EFD, ALDE un S&D grupām – 328 balsis par, 245 pret un 81 atturējās..
Latvijas Mūzikas Producentu apvienība LaMPA apsveic Starptautisko Fonogrammu Ražotāju apvienību (IFPI) ar svarīga rezultāta sasniegšanu un izsaka cerību, ka pieņemtais EP lēmums atbalsosies arī Latvijā un mūsu valdība uzsāks koordinētu rīcību, negaidot vēl precīzākas norādes no EP intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības jomā.