Seansu laiki:
Piektdien, 8. oktobrī: 11.45; 13.30; 20.45; 22.30.
Sestdien, 9. oktobrī: 20.45; 22.30
Svētdien, 10. oktobrī: 20.45
No 11. oktobra līdz 14. oktobrim: 11.45; 13.30; 20.45
Pirmajā filmas "Ģimenes lietas" izrādīšanas nedēļā to paguvuši noskatīties jau 734 skatītāji – Latvijas dokumentālajai filmai ar diviem seansiem dienā (13.30 un 17.15), tas ir ļoti labs rādītājs (jāpiebilst, ka "Ģimenes lietas" skatītāju skaita ziņā apsteigušas Silvēna Šomē animācijas filmu Iluzionists, kurai bija vairāk seansu labākos laikos). Šis rādītājs arī pamudināja kinoteātri filmai piešķirt papildus seansus – turpmāk arī darbdienu un brīvdienu vakaros.
Andra Gaujas filma "Ģimenes lietas" ir stāsts par sarežģītu attiecību mezglu, kura pamatā ir incests – sociālu tabu un reliģisko normu pārkāpums. Tomēr incests noticis jau sen, šodien tā ir tikai viena no problēmām, kas nomāc filmas varoņu dzīvi.
Sižeta centrā ir jauna sieviete Zanda (28), kura cenšas izdzīvot ar saviem diviem bērniem dieva aizmirstā Kurzemes ciematā. Viņas bērnu tēvs ir viņas brālis, kurš izcieš gadu cietumsoda. Filma seko Zandas dzīvei gada garumā; šajā laikā viņa cenšas tikt galā ar visaptverošo nabadzību un ciema dzērāju mīlas apliecinājumiem. Šo trīs vīriešu portretējums ir grotesks un atpazīstams – Oskars ir dzīvespriecīgs lauku puisis, kurš, neskatoties uz konfliktiem ar savu vecmāmiņu, mīl kārtīgi iedzert un pārbaudīt savus spēkus asprātībā un atraktivitātē. Džonis – vīrietis labākajos gados - Zandas simpātijas mēģina iekarot ar drāmas palīdzību. Savukārt Andulis ir varbūt vispatiesākais savās jūtās pret Zandu, tomēr tikpat bezpalīdzīgs kā visi pārējie.Tajā pašā laikā ciema sociālais dienests spiež Zandu pieņemt sarežģītu lēmumu - turpinot kopdzīvi ar brāli, sievietei var tikt atņemtas mātes tiesības.
Filma ir aizkustinošs un nepielūdzams skats uz vairākiem cilvēkiem, kas dzīvo ekstremālā Latvijas sabiedrības nomalē. Filma piedāvā intīmu šīs cilvēku grupas portretu, kur viegli ievainojams ir katrs; tā ieved mūs klaustrofobiskā, bet saistošā pasaulē, kurā reti kurš no skatītājiem ir pabijis. Filma ir šokējoša savā ekstrēmo situāciju atainojumā, taču tās varoņi nezaudē humora izjūtu un optimismu skaudro likteņu pavērsienu priekšā.
Andra Gaujas jaunākā filma jau tapšanas stadijā izraisīja interesi starptautiskajā kino vidē, filmas treileris vasarā radīja ažiotāžu internetā, savukārt septembra sākumā filmas fragmenti tika analizēti Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma seminārā par ētikas jautājumiem dokumentālajā kino.
Filma Latvijas pirmizrādi piedzīvoja 23. septembrī Starptautiskā kinoforuma Arsenāls ietvaros. Starptautisko pirmizrādi filma piedzīvos novembrī Amsterdamā, kur tā iekļauta Starptautiskā Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla (IDFA) konkursa programmā. Amsterdamas festivāls ir prestižākais dokumentālā kino festivāls pasaulē, un filmas atlasīšana IDFA konkursa programmai nozīmē nopietnu kvalitātes apliecinājumu.
Režisoram Andrim Gaujam šī ir trešā dokumentālā filma, arī pirmās divas piesaistīja skatītāju uzmanību ar izaicinošām tēmām – "3000 km līdz Apsolītajai zemei" (2006) stāstīja par ebreju kopienu Latvijā, bet filmas "Viktors" (2009) varonis zaudē cīņu ar vēzi. Pirms pievēršanās dokumentālajam kino Andris Gauja strādājis žurnālistikā, studējis dramaturģiju, rakstījis scenārijus TV raidījumiem, bijis raidījuma Bez Tabu žurnālists un producents.
Filmas Ģimenes lietas radošā grupa - režisors Andris Gauja, operators Aleksandrs Grebņevs, producente Madara Melberga, finansiāli atbalstījis Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds. Filma tapusi studijā FA Filma, kurā pirms tam veidotas Jura Poškus filmas "Bet Stunda nāk..." (2003) un "Monotonija" (2007).