Arhitektu biroja " Sarma & Norde Arhitekti" cikla "Kino un Arhitektūra" nākamā lekcija būs veltīta ekokritikai, kuras viens no interešu objektiem ir apokalipse, līdz ar to arī jautājums, kas notiek ar arhitektūru- mājām, pilsētām, vidi bez cilvēkiem un kā tas tiek attēlots dokumentālajā un mākslas kino.
"Ekoloģiskās katastrofas iespēja ir ne tikai jautājums par cilvēka ietekmi uz vidi vai dabaszinātnieku prognožu precizitāti, bet arī spēcīgs tēls, kas stimulē mūsu fantāzijas, fobijas un pašrefleksiju. Arhitektūra izsenis ir iemiesojusi un simbolizējusi gan cilvēku ilgas, gan varēšanu, gan iedomību, tāpēc tai ierādīta nozīmīga vieta vīzijās par cilvēka, viņa radītās pasaules, tai skaitā urbānās vides, likteni. Ekokritika ir specifisks tekstu un citu kultūras parādību analīzes veids, kas balstās kultūras studiju tradīcijā. Tās mērķis ir uzrādīt kultūras parādību jēgu, kas var būt apslēpta un bieži vien ir ideoloģiska. Ekokritika pievēršas priekšstatiem par dabu un cilvēka-dabas mijiedarbību, tāpēc apokalipses vīzijas ir viens no tās interešu objektiem. Ko ekokritiska analīze var mums pastāstīt par ekokatastrofas un arhitektūras attēlojumu dokumentālajā un mākslas kino?" (Artis Svece)
Lekcijā tiks demonstrēti fragmenti no dokumentālajām filmām The 11th Hour (2007), Life After People (2008) un mākslas filmas 2012 (2009).
Stāsta filozofs Artis Svece.
Seansa sākums plkst. 19:00
Biļetes cena 2.60 Ls, studentiem 2.10 Ls
Šī ir četrpadsmitā lekcija ciklā „Kino un arhitektūra", sekojiet informācijai par jaunām lekcijām.