Dokumentālā filma „Pretrunīgā vēsture" ir stāsts par mums – Latvijas sabiedrību, dažādu tautību cilvēkiem ar atšķirīgu vēsturisko pieredzi, kuri dzīvo vienā valstī, taču viņu atmiņas, zināšanas un spriedumi par valsts vēsturi ir atšķirīgi un nereti pat pretrunīgi. Filmā tiek apskatīti vēstures notikumi, kuri risinājušies padomju un nacistu okupāciju laika posmā no 1940. līdz 1945. gadam. Latvietis Kurts Grīnups, ebrejs Edvards Anders un krievs Vitālijs Ļeonovs dalās savās atmiņās ar skatītāju par pieredzēto Rīgas Centrālcietumā, Šķēdes kāpās pie Liepājas, Salaspils koncentrācijas nometnē un cietumā ''SMERŠ'' Amatu ielā. Kāpēc datums, kuru viens no viņiem atzīmē ar patiesu cieņu, ir tajā pašā laikā dziļu sāpju un netaisnības simbols otram? Filma aicina dažādu Latvijas tautību pārstāvjus uz savstarpēju sapratni, kas šobrīd ir īpaši aktuāls jautājums arī Latvijas politikā.
Filmas veidotāji ir režisore Ināra Kolmane un vēsturnieks Uldis Neiburgs, producents Jānis Juhņēvičs. Oriģinālmūziku sarakstījis komponists Ivars Makstnieks. Operatori Andrejs Verhoustinskis, Aivars Kalniņš, Renārs Vimba.
Filmas veidošanu atbalstījis Nacionālais kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Aizsardzības ministrija, Rīgas Dome, Latviešu fonds un Latvijas Okupācijas muzejs, kā arī privātie ziedotāji. Filmas informatīvie atbalstītāji ir LTV1, LNT, DIENA, Jāņa Rozes grāmatnīca. Filmas mecenāti, bez kuru līdzdalības filma nebūtu pabeigta, ir Andris Grasmanis un Kaspars Viškints.
Novembrī paredzēts filmu demonstrēt arī citviet Latvijā. Sadarbībā ar Liepājas pilsētas domi 10. novembrī filma tiks prezentēta liepājniekiem. Savukārt, no 19. novembra tā tiks iekļauta arī Liepājas kinoteātra „BALLE" repertuārā.