Atzīmējot Mārtiņdienu un Lāčplēša dienu, Latgales Kultūrvēstures muzejs aicina ikvienu interesentu uz muzeju omulīgi pavadīt laiku, klausoties pasaku par Bagāto Mārtiņu u.c. varoņiem teicējas Anitas Vīksnas izpildījumā.
Būs iespēja ne tikai klausīties teicējas A.Vīksnas atraktīvo stāstījumu, bet arī pašiem iesaistīties sarunās par ētiskajām vērtībām (godīgumu, mīlestību, taisnību u.c.), tradīciju un dzīvesziņas kodējumu latviešu pasakās, mītisko un mitoloģisko aspektu Mārtiņa un Lāčplēša tēlos.
Mārtiņdiena latviešu tautas tradīcijās tiek svinēta kā rudens darbu noslēgums un ziemas sākums. Latviešu folklorā un mitoloģijā Mārtiņa zīme tiek attēlota kā Jumja zīmes kuplinājums, tā tiek saukta arī par Mārtiņa gaili, simbolizējot laika ritējumu, gaismas un Saules nepārtraukto ritējumu.
Lāčplēsis latviešu folklorā ir mitoloģisks tēls, teiksmains stiprinieks, kura spēks rodams tautas gara mantojumā un kurš uzveic ienaidniekus. Savukārt Lāčplēša diena atgādina ne tikai Latvijas brīvības cīņu vēsturiskos notikumus, bet arī tūkstošiem Latvijas karavīru varonību, kuru mīlestība un cieņa uz savu zemi, nosargāja Latvijas neatkarību.
Uz pasākumu aicinām vecāko klašu skolēnus, studentus un pieaugušos, jo pasākums ilgs 3 stundas - no plkst. 12:00 līdz 15:00.
Ieeja: skolēniem un studentiem – 0,30 Ls; pieaugušajiem – 0,50 Ls;
Apmeklētājiem grupās iepriekš pieteikties pa tālr. 64622464 līdz 10.novembrim
Foto: A.Bondarenko