Valda uzskats, ka skandināvu sievietes ir stipras un emancipētas. Šajā Dānijas un Norvēģijas filmu programmā šis pieņēmums tiek vienlaikus atspēkots un apstiprināts - filmas ir skarbas skartā tēmu loka ziņā un emocionālo trauslumu un gaistošumu uzsverošas ik niansē. Programmā iekļautas četras norvēģu (vēl arī īsfilma) un trīs dāņu lentes, kurās sievietes tēlam iedalīta centrālā loma, jo gan to režisores, gan galvenās ekrāna varones ir sievietes.
Filmu programma ir reta un lieliska iespēja redzēt aktuālākās mūsdienu norvēģu un dāņu režisoru filmas, arī rosināt diskusiju, vai sieviešu režisoru filmas, to stāstītie stāsti ir īpašāki, emocionālāki, jūtīgāki par viņu kolēģu veidotiem darbiem. Tā ir arī iespēja novērtēt Ziemeļvalstu režisoru filmas, kas guvušas panākumus starptautiskā arēnā. Dānijas programmu veido trīs starptautisku atzītu režisoru - Anetes K. Olesenas, Pernilles Fišeres Kristensenas, par filmu "Izglītība" Oskaram nominētās Lones Šērfigas darbi. Savukārt Norvēģiju pārstāv pieredzējušās režisores Evas F.Dāras, jauneklīgās, temperamentīgās Margrētas Olinas, kā arī skatītāju mīlestības lutinātās Sāras Jonsenas filmas.
Pasākuma ietvaros (26. novembrī Spīķeros kim? no plkst.11.00) notiks arī zinātniska konference Women's Angle, kurā uzstāsies Norvēģijas kino profesionāļi – režisore Eva F.Dāra, kinoteorētiķis Jans Eriks Holsts, kā arī Latvijas kino teorētiķi un praktiķi. Konferenci vadīs LU asociētais profesors Viktors Freibergs. Tā tiek organizēta sadarbībā ar LU Sociālo zinātņu fakultātes Komunikāciju studiju nodaļu.
Organizē Nodibinājums Kinoskola. Atbalsta Norvēģijas Karalistes vēstniecība, Dānijas Kultūras institūts, biedrība kim?, K Suns.