Izstādes noslēgumā - svētdien, 28. novembrī plkst. 12.00 būs iespēja tikties ar darbu autoriem no Rīgas, Rēzeknes, Gulbenes, Mālpils un Skultes. Tautas lietišķās mākslas studijas „Māra" dalībnieki demonstrēs māla trauku lipināšanu un svilpaunieku veidošanu.
Vienlaikus notiks filmu par keramiku un podniecības vēsturi demonstrēšana:
Plkst. 12.10 „Četras stihijas cilvēka rokās" (32') (2010) ir keramikas darbnīcas „Cepļi" veidota filma, kas sniedz ieskatu podniecības vēsturē un attīstībā, kā arī parāda māla trauku radīšanu sākot ar māla sagatavošanu, trauka veidošanu, virpošanu, rotāšanu un beidzot ar cepļa kurināšanu.
Plkst. 12.40 Ludzas Novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvā divas 10 minūšu garas filmas par Ludzas un Latgales keramiķiem un pētnieku Jāni Pujātu.
Plkst. 13.00 Reiņa Kalnaeļļa 2009. gadā uzņemtā filma „Uguns un māla pavēlnieks" (9') stāstīs par podnieku Evaldu Vasilevski, kurš virpo, grezno, paša būvētos malkas cepļos apdedzina un svēpē saimniecības traukus no Latgalē rakta un paša mīcīta māla. Trīs gadu desmitus „Pūdnīku skūlas" dibinātājs uzticīgi kalpojis Latgales keramikas senmeistaru roku darba tradīcijām. Mākslinieka melno podu vāpējumā dvašo Latgales senatne, ilglaicība un mūsdienīga estētika.
Plkst. 13.15 Būs redzamas arī filmas par Latgales podniekiem no Andra Ušpeļa kolekcijas.
Izstādi organizē Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra.