Albums apkopo dvēseles stāstus, kas izdejo sevi caur ķermeni un vārdu. Dvēsele, kas meklē un atrod savas ķermeniskās mājas - gaiļa, truša, bērna vai sievietes veidolā. Šodienas steidzīgajā ritmā, kad ikviens meklējam mieru un harmoniju, šajā grāmatā iespējams veldzēties fotogrāfa un dzejnieces tvertās sajūtu niansēs un atrast savas dvēseles stāsta piepildījumu.
Cilvēka ķermenis slēpj sevī ļoti senu pieredzi, kuru iespējams atklāt ar dejas palīdzību. Buto mākslā tā ir „cilvēka pārtapšana" dabas materiālos vai dzīvniekos – pietuvojoties animistiskajam, intuitīvajam, sen zaudētam pasaules skatījumam. Fotogrāfs ir apstādinājis laiku brīžos, kad buto dejotājs tēlos radis saikni ar ķermeņa arheoloģiju, aizmirsto un noliegto iekšējo pasauli. Buto māksliniece ir papildinājusi šīs laika fiksācijas ar dzeju, devusi iespēju ieraudzīt savas dvēseles un ķermeņa apzinātās sajūtas.
Japāniskais smalkums albuma noformējumā raisa asociācijas ar gaišumu, mieru un skaidrību, savukārt sarkanais hieroglifs uz vāka akcentē albuma saikni ar Japānā dzimušo buto deju.
Jāņa Deinata fotogrāfijās fiksēts process, kad buto dejas stilā balti grimmēts sievietes tēls izdzīvo ķermeņa un dvēseles transformācijas. Simonas Orinskas dzeja vēsta par cilvēka dzīvības trauslumu, ķermeniskām sajūtām, savukārt viņas baltais tēls izdzīvo plašu psihofizisku izjūtu gammu.
Dabā viss ir dzīvs un viss ir kustībā – no lēkta līdz rietam, no dzimšanas līdz nāvei. Albums ir laikā fiksētas sajūtas, tomēr tas dzīvo un attīstās kopā ar savu lasītāju.
Albumu meklējiet grāmatnīcās, galerijā "Istaba" un pie izdevēja.
Foto: Jānis Deinats