Izrāde ''Ferdinando'' ir veidotaViktjuka ''firmas stilā'', kurš izveidojās deviņdesmito gadu robežā (''Kalpones'', ''Fedra'', ''M.Baterflai''). Izsmalcināti ''baleta'' inscenējumi, pilnīga mūzikas izjušana, uz skatuves veidotās pasaules izaicinošais skaistums un varoņu savstarpējo attiecību smalkākās nianses pastiprina asprātīgi samezgloto intrigu, kuras finālā skatītājs saņem pilnīgi negaidītu atbildi uz jautājumu – kas tas patiesībā ir Ferdinando?
''Ferdinando'' pirmizrāde Maskavā norisinājās 2009 gada novembrī. Ekstravagantais uzvedums ir balstīts uz lugu, ko sarakstījis viens no noslēpumainākajiem mūsdienu dramaturgiem Annibale Ručello ( Annibale Ruccello), kas pāragri gāja bojā pašā dzīves plaukumā.
Atliek internetā aplūkot itāļu vai franču uzvedumu fragmentus, lai droši varētu apgalvot, ka krievu radītā Romāna Viktjuka fantāzija ir kļuvusi par ekscentriskāko un asāko lugas traktējumu. Brīnišķīgi inscenējumi, dekorāciju mākslinieciski risinājumi un pats galvenais – iespaidīgs lugas aktieru sastāvs lēma ''Ferdinando'' panākumus īstu teātra mīļu vidū.
Galveno sieviešu lomu – izputināto senjoru Klotildi Lukanigre spēlē slavenā teātra un kino aktrise, Krievijas tautas aktrise Era Ziganšina. Kādreizējā Tovstonogova studijas beidzēja, Mazā laupītāja ''Sniega Karalienē'', Kabaniha ''Negaisā'' un tagad ietiepīga neapoliešu sinjora, kura būdama solīdā vecumā sāk just neapvaldāmu iekāri pret skaisto jaunekli – te ir tā straujā Ziganšinas daudzveidība, kuru maskavieši novērtēja lugas pirmizrādē.
Otrā sieviešu lomā – vecmeitā Džezualdā iejutās neatkārtojamā Romāna Viktjuka teātra aktrise Olga Onišenko. Viņa ir zināma ar savām dramatiskajām kino lomām (''Pirmā mēness naks'', ''Īssavienojums'', ''Pa rezerves ieeju'', ''Ļubka'', ''Cietsirdība'', ''Grēks'', ''Melnais krauklis'', ''Sasisto lukturu ielas. Menti'', ''Maņka'').
Izrādē skatītājus priecēs arī aktieris Andrejs Vasiljevs padre Katellino lomā, bet pašu Ferdinando attēlos nesenais Ščukinskas skolas beidzējs Romāns Poļanskis, Vahtangova teātra aktieris, kurs jau paspējis veiksmīgi piedalīties tādās filmās, kā ''Paņem mani sev līdzi'', ''Es atgriezīšos'', un filmā ''Jaunā gada tarifs'' viņš spēlēja galveno lomu.
Viņš katram sniedz kāroto, šis kārdinošais dēmons neatvairāma jaunieša tēlā. Viņā iemīlēsies visi, neskatoties uz vecumu, dzimumu vai atbildības sajūtu. Mīlestība un sapņi, pārkāpuma sīvais rūgtums un saldais grēka auglis – viss ir viņa rokās... Melodrāma? Detektīvs? Dzīves patiesība? Lai kā tur arī būtu, saruna par mīlestību, par alkšanu pēc mīlestības, par mīlestības noslēpumiem.
Lugas autors - AnnibaleRučello ( AnnibaleRuccello)
No neapoliešu dialekta tulkoja – Nataļja Makarova
Režisors un mūzikas noformētājs – Romāns Viktjuks
Scenogrāfija – IvansBoiko
Kostīmi – Irīna Čepednikova
Producents – Vitālijs Jeļkins