Interaktīvā teātra studija „Laiva" ar izrādi „[Dārzs]" piedāvā uz Latvijas skatuves vēl neredzēto foruma teātri. Tā pamatā ir skatītāju un aktieru sadarbība ar mērķi meklēt risinājumu kādai sabiedrībā nozīmīgai problēmai. Izrādes „[Dārzs]" fokusā ir pašlaik aktuālā pašorganizēšanās* tēma. Tādējādi ITS „Laiva" kopā ar skatītājiem centīsies rast atbildi uz jautājumu: kas ļauj un kas traucē veidot sabiedrību, kurā nav izteiktas autoritātes, bet atbildību uzņemas visi.
ITS „Laiva" sastāvā ir seši jauni, radoši cilvēki, kurus vieno vēlme veidot teātri, kas rodas aktīvā dialogā ar skatītājiem. „Laiva" sešu gadu pastāvēšanas laikā ir eksperimentējusi improvizācijas teātra un performances mākslas jomās, regulāri uzstājoties neatkarīgajā teātrī „Dirty Deal Teatro" un piedaloties starptautiskos kultūras projektos Polijā, Austrijā un tepat Latvijā. Turpinot eksperimentēt ar izrādes un skatītāja attiecībām, „Laiva" ar foruma teātra palīdzību vēlas mainīt un jaukt skatītāju un aktieru statusus, aicinot ikvienu kļūt par „skatieri" – aktīvu līdzdalībnieku teātra tapšanas procesā.
Foruma teātrī skatītājiem ir iespēja veidot un mainīt izrādes gaitu. Tā aizsākums meklējams 60. gados Brazīlijā, kur teātra inovators, rakstnieks un politiķis Augusto Boals (1931. - 2009.) izveidoja apspiesto teātri. Tā uzdevums - kalpot par apspiesto sabiedrības grupu ruporu un sociālā taisnīguma karognesēju, forma – līdzdalības teātris, kurā skatītāji paši izvēlas un izspēlē savas problēmas un to risinājumus. Īpašu popularitāti Apspieto teātris un tā paveids – foruma teātris – ieguva Argentīnas, Peru un Brazīlijas lielpilsētu graustu rajonos, kur darbojās kā nabadzīgāko (līdz ar to nereti arī apspiestāko) sabiedrības slāņu pilsoniskās līdzdalības veids. Mūsdienās foruma teātris daudzviet pasaulē tiek izmantots gan kā sociālās iekļaušanas metode, gan kā sava veida sociālā terapija, gan kā aizraujoša izklaide.
Foruma teātra forma paredz analizēt kādu sabiedrībā aktuālu problēmu. ITS „Laiva" ir izvēlējusies Latvijas sabiedrībai šobrīd īpaši svarīgo spēju uzņemties atbildību pašai par sevi, citiem vārdiem - pašorganizāciju. Arī pašas ITS „Laiva" darbība balstās pašorganizācijā - to nevada ne režisors, ne kāda cita autoritāte. Tādējādi izvēlētā tēma lokāli rezonē pašā „Laivas" kolektīvā, bet globāli – visā sabiedrībā.
ITS „Laiva" atklās šī procesa spožumu un postu situācijā, kurā četri draugi kopīgi iekopj mazdārziņu. Kā viņiem iet, ar kādām ķibelēm nākas sastapties un kā izrādes skatītāji tās cenšas risināt, varēsiet noskaidrot, atnākot uz izrādi!
*Pašorganizācija - process, kurā visi tā dalībnieki mijiedarbojoties uzņemas līdzvērtīgu atbildību. Neviens no viņiem nav autoritāte, koordinators vai vadītājs. Pašorganizācijas piemērus var atrast ikviena cilvēka dzīvē – tās ir talkas, kopīgi gatavota dāvana, komunālie dzīvokļi, mājas siltināšanas orgkomiteja vai vienkārši - ģimene. Ikviens, kas ar to saskāries, piekritīs, ka pašorganizēšanās nenotiek viegli un vienkārši, īpaši - ja plānots ilgtermiņa darbs.