"Uzskricelēju speciāli provincei draņķīgu vodeviļu „Bildinājums" un nosūtīju cenzūrai," 1888.gada 7.novembrī Antons Čehovs raksta vēstulē I. L. Ščeglovam. Lugas darbība notiek, Čubukova muižā, kurā ir ieradies kaimiņš Lomovs no blakus muižas, lai lūgtu cienījamam kaimiņam viņa meitas roku un bildinātu pašu izredzēto.
"Piedāvājam paskatīties uz šo Čehova lugu - ne kā uz vodeviļu, bet kā uz lirisku komēdiju. Komēdiju, ko mūsuprāt izdzīvojam mēs katrs. Cilvēks ir pats savu vājību, baiļu, projekciju, neizlēmības lamatās un tas rada traģikomiskas situācijas. Cilvēkam stāv ceļā pats cilvēks! Viņš pats sev! Šādās situācijās cilvēks ir it kā smieklīgs no malas, bet iekšēji trausls un neprātīgi skaists. Mūsuprāt par to raksta Čehovs. Nepastāv jautājums – vajag vai nevajag bildinājumu - raugoties mūsdienu kontekstā. To neuzdod Čehovs savā lugā un to neuzdodam mēs," par izrādi stāsta Daugavpils teātra radošā komanda.
Šī ir liriska komēdija, kas ļaus skatīties uz lugas varoņiem un sevi ar maiguma un sapratnes acīm - ir labi, ka cilvēks ir tāds kāds viņš ir ar savām vājībām un stiprajām pusēm, ar savām kaprīzēm, nepacietību, neveiksmi un mūžīgajām ilgām pēc patiesības un mīlestības.
Lugas varoņi tiek sākotnēji ielikti robežsituācijā, tādēļ loģiskus risinājumus viņu darbībai nevar atrast-viņu uzvedību diktē emocijas... Lai Jūs aizrauj sīkas detaļas, lai viens skatiens ,viens pieskāriens, elpa ir notikums, kā zem palielināmā stikla „jūtu mežģīnes".
„Ja gribi kļūt optimists un saprast dzīvi, tad beidz ticēt tam, ko runā un raksta, bet vēro pats un iedziļinies", tā saka Antons Čehovs.
Lomās:
Stepans Stepanovičs Čubukovs - Viesturs Rencis
Natālija Stepanovna - Inese Ivulāne Mežale
Ivans Vasiļjevičs Lomovs - Māris Korsiets
Fjokla - Līga Korlaša
Režisors Līga Korlaša
Scenogrāfs Ivo Folkmanis
Kostīmu māksliniece Nataļja Marinoha
Biļešu iepriekšpārdošana teātra kasē (65426520) vai SIA „Biļešu paradīzes" t.c. kasēs.