Mēs visi esam ceļinieki un šeit pavadām mums atvēlēto laiku krājot zināšanas un pieredzi. Mācāmies atvērt sirdi līdzjūtībai un žēlsirdībai, mācāmies piedot un aptvert savus kļūdainos soļus. Šīs mācības mums notiek atšķirīgi un tiek piedāvātas dažādas iespējas, lai mēs varētu iepazīt redzamās un sataustāmās pasaules burvību, gan neredzamās, bet pastāvošās matērijas
bezgalīgos noslēpumus.
Guntis Švītiņš - mākslas zinātnieks, grafiķis, dzimis Jelgavā (1954). Pirmās nopietnās iemaņas un pamatus zīmēšanā, gleznošanā veidoja mākslinieks Guntis Strupulis. Vēlāk Anita Jansone un Inta Celmiņa Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, kur mācījos Stikla mākslinieciskās apstrādes nodaļā (1971 – 1973). Par līnijas un piepildīta vai tukša laukuma, kā arī par krāsas
estētikas izpratnes veidošanu pateicos profesoram Arnoldam Vilbergam. Studējot Latvijas Mākslas akadēmijā mākslas vēsturi pavērās jauni apvāršņi un skatījums uz cilvēces radošās enerģijas izpausmēm un atstāto mantojumu. Šo vērtību iepazīšana un izpēte pieradināja pie sistemātiska darba, pie apziņas, ka jebkurš sīkums var kļūt nozīmīgs un svarīgs, ja tas tiek ievietots pareizajā un tam atbilstošā vietā.
Pasaule ir tik pilna un interesanta, ka nereti jāpieraksta vai jāpiezīmē savas sajūtas. Tobrīd, kad gribu runāt par pasaules krāšņumu vai noslēpumu es ķeros pie pasteļkrītiem, jo fascinē to iespēja vienlaicīgi būt gan glezniecības, gan grafikas rīkam. Ar pasteli arī modulēju savas meditāciju sajūtas un tur pieredzēto. Tajā brīdī, kad sakrāto informāciju jau esmu paspējis sagrupēt un iestājies tāds kā pārdomu vai analīzes laiks, sākas piezīmēšanas periods. Parasti to daru ar vienkāršu melnu tušu un spalvu uz papīra. Ļauju rokai slīdēt un neiejaucos ar prātu, jo viss jau ir zināms, bet tas ir kaut kur ārpus manis.
Sižetus saviem darbiem neizdomāju, tie visi jau gatavi atnāk pie manis. Piedzīvojumus
nemeklēju, arī tie parasti paši nāk pie manis. Priecājos par vienkāršām lietām un mūžīgām vērtībām – sauli, zemi, ūdeni un gaisu. Ar patiesu cieņu izturos pret Svētvietām, jo zinu, ka tās nav cilvēku veidotas, bet cilvēks ir atvests uz šo vietu, lai to apzinātu un godinātu. Priecājos par visu labo un pateicos par skarbām mācībām, jo tikai šādā kompozīcijā manī veidojas līdzsvars. Izstādēs piedalos kopš 1977. gada. Kopš 1984. gada piedalos Jelgavas mākslinieku organizācijas gadskārtējās izstādēs Jelgavā, Rīgā, Pērnavā (Igaunija), Šauļos (Lietuva) u.c. Personālizstādes bijušas Jelgavā, Rīgā, Ventspilī. Darbi atrodas Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs. Jelgavas mākslinieku biedrības biedrs.