Lai arī studijai ir bagāta un interesanta vēsture, šoreiz izstādes ekspozīcijā akcentēta studijas šodiena, tāpēc eksponēti to amatiermākslinieku darbi, kas studijā darbojas šobrīd. Ekspozīcijā pārsvarā apskatāmi studijas veterānu Māra Jursona, Valda Alpa, Ināras Ķelpes, Annas Ozerovas, Artas Pences, Jāņa Dzintara Zvirbuļa un Svetlanas Rozanova darbi. Ne mazāk interesants un kvalitatīvs ir kolektīva jauno dalībnieku veikums. Atzīstams rezultāts raksturo Mairitas Jirgensones, Ineses Sniķeres, Sanitas Celmas-Ķikutes, Sandras Pakalnes un Aritas Smalkās gleznotās klusās dabas un ainavas. Pirmo reizi studijas izstādē piedalās Maija Rozīte.
Studijas jaunāko paaudzi raksturo intensīvs darbs nodarbībās. Mazāk tiek strādāts mājās, to vairāk dara vecākā paaudze. Protams, kā jau visiem amatiergleznotājiem, laiks gleznošanai jāatrod pēc darba dienas. Tam nepieciešama pašdisciplīna, apņemšanās un mērķtiecība, lai spētu darba dienas izskaņā pārvarēt nogurumu un doties uz kolektīva nodarbībām. Tādēļ jo lielāks ir prieks par sasniegumiem un spēju pilnveidot zīmēšanas un gleznošanas prasmes. Prieks, ka par spīti sociālekonomiskajiem apstākļiem, studija ir dinamiska un regulāri piesakās jauni dalībnieki. Interesenti būs gaidīti arī turpmāk. Jāatzīmē, ka daudzi bijušie dalībnieki pēc mākslas pamatu apgūšanas studijā, ir turpinājuši izglītoties un ieguvuši profesionālo arhitekta un mākslinieka izglītību. Jāpiemin modes māksliniece Mare Mastiņa, arhitekte Jolanta Brūniņa, gleznotājs Aldis Dobenbergs, keramiķe Sanita Dukure un daudzi citi.
Valmieras pilsētas pašvaldības un Valmieras Kultūras centra atbalstīta, Tēlotājas mākslas studija cilvēkiem sniedz iespēju atrast prieku radošā darbā. Studijas mērķis jau kopš tās dibināšanas 1956.gadā ir apvienot tos, kuriem tuva gleznošana un māksla. Studijā iespējams mācīties akadēmisko gleznošanu, kompozīciju un gleznot arī prieka pēc. Ziemā studijas dalībnieki apgūst jaunas tehnikas, krāsu mācību, vasarās notiek plenēri, gleznošana brīvā dabā.