Zaiga Reimane ir aktīva Tukuma mākslinieku grupas un arī Tautas lietišķās mākslas studijas „Durbe" dalībniece. Daudziem pazīstama kā keramiķe. Māksla Zaigai Reimanei ir vajadzība, kurā viņa "sēž ar prātu un sirdi jau no dzimšanas".
Viņa ir daudzpusīga personība, kas jau daudzu gadu garumā dažādos mākslas veidos cenšas izpaust savu radošo redzējumu. Māksliniece ir radoša arī savā dzīves filozofijā, tāpēc izstādes devīze varētu būt „Sākums un beigas". Pēc viņas domām vienas lietas beigas ir kādas citas sākums.
Izstādē aplūkojami Zaigas Reimanes agrāk radītie keramikas panno par rūķu un mazā Pastariņa stāstu tēmu, dažādi sīkplastikas darbi un plašs tekstiliju klāsts. Izmantots reiz dāvanā saņemtu cimdu raksta atkārtojums nesen adītās zeķēs un atkritumos izmestas segas motīvs jaunā audumā. Izstādē māksliniece atklājas ne tikai kā keramiķe un tekstilniece, bet arī kā laba zīmētāja un uzmanīga dabas vērotāja. Darbi darināti labākajās pasteļtehnikas tradīcijās, saglabājot šai tehnikai raksturīgo romantisko noskaņu.
Zaiga Reimane dzimusi 1950. gada 11. maijā Zaubē. Dzīves līkloči mākslinieci veduši uz Olaini, Nītauri, Rīgu un Ventspili. Mācījusies Rīgas Lietišķās Mākslas vidusskolas Dekoratoru nodaļā (1965-1969), veiksmīgi nokārtojusi mākslas priekšmetu iestājeksāmenus Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā (1972). Studijas tomēr neuzsāka. Strādājusi par mākslinieci dekoratori.
Kopš 1974. gada Zaiga Reimane ir tukumniece. Aizraušanās ar sīkplastiku sākās 1979. gadā un pirmā izstāde notika Jaunpilī. Produktīvākais darba laiks bijis uzņēmumā "Daiļrade" (1985-1989), kur radīti lieli pasūtījuma darbi - Irlavas Bērnu nama atpūtas istabas sienas panno, Vānes ciema dzimtsarakstu nodaļas un Tukuma kapličas noformējums. Par sirdsdarbu uzskatāma Pastariņa muzeja ekspozīcija (1989). Māksliniece viesojusies Amerikā (1999), veidojusi baltajā šamotā un porcelānā. Iedvesmu darbiem radusi tautas dziesmās, Aleksandra Čaka dzejā, pārdomās par pasaules būtību un cilvēka dzīves jēgu.
Kopš 1979. gada māksliniece piedalījusies vairāk nekā 20 izstādēs dažādās Latvijas pilsētās: Tukumā, Rīgā, Mazsalacā, Cēsīs, Kuldīgā, Kandavā, kā arī Pērnavā (Igaunijā). Par atskaites punktu savā radošajā darbībā māksliniece uzskata personālizstādi "Mana muļķība, mani dāgumi" Audēju darbnīcā Smilšu ielā (1990), kur risināta viņai tuvā rūķu tēma.
Zaigu Reimani saista jaunas tehnoloģijas, neiepazītas tehnikas. Viņa pati atzīst, ka: "darbi rodas vispirms prātā, tad dvēselē un pēc tam rokas pašas idejas realizē".
"Radošs cilvēks – tāds, kas rada, nevis pavairo. Tāpēc visradošākais process, kurā piedalās vienlaicīgi māte un tēvs, pagātne, tagadne un nākotne, ir cilvēka radīšana. Visvairāk cilvēka radīšanā piedalās cilvēks pats no brīža, kad piedzimis", - tā uzskata māksliniece Zaiga Reimane.
Izstāde skatāma Tukuma Audēju darbnīcā (Tidaholmas ielā 3, Tukumā) līdz 29. martam.
Audēju darbnīcas darba laiks:
O.-S 10.00-17.00
Biļešu cenas:
Pirmsskolas vecuma bērniem Ls 0.00
Skolēniem, studentiem Ls 0.20
Pensionāriem, invalīdiem Ls 0.40
Pieaugušajiem Ls 0.60