Latvijas Mākslas akadēmija ziņo: „Līdz 22. martam Latvijas Mākslas akadēmijas aulā ir apskatāma jau otrā stikla mākslas izstāde „Stikla Balss'11", kas pulcē kopā gan pašmāju, gan ārzemju māksliniekus ar pieredzi un zināšanām manipulācijās ar stiklu. [...] Izstādei pieteiktie darbi atveido cieņu pret dabu un ikviena nesaraujamo saikni ar to, laika rituma filozofisku uztveri un cilvēka dziļākās un nozīmīgākās dvēseles noskaņu vibrācijas." Šajā izstādē piedalās arī stikla māksliniece, Marta Ģībiete kura pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmiju, studējusi ASV, piedalījusies simpozijos Ungārijā, Ukrainā, Dānijā u.c. Atklājusi vairākas izstādes, tostarp 1999.gadā ASV.
„Jebkurš mākslinieks, kas strādā ar stiklu, nespēj turēties pretim kārdinājumam slavināt tā unikālās īpašības. Stikls savos pirmsākumos ir mīksts, pat šķidrs, karsts un plūstošs kā medus, bet atdzisis ir ciets, auksts, ass un trausls - kā ledus. Tas var mainīt šos stāvokļus vairākkārt. Stikla ķīmija ir aizraujošs piedzīvojums. Tas vada gaismu, tam bieži piešķir asociatīvus un tēlainus apzīmējumus kultūrā, tas ir praktisks un neaizvietojams sadzīvē. Stikls var būt jebkādā krāsā, ar jebkādu faktūru. Krāsa un gaisma ir mūžīgās stikla pavadones. Pat šķietami bezkrāsains stikls ir tonāls, jo gaismā tajā atstarojas apkārtējās pasaules krāsainība. Stikla caurredzamība ir tā pašvērtība. Atkarībā no gaismas mainās stikla krāsa, tā var būt koša vai klusināta, gaiša, spilgta vai tumša. Stiklā iespējami absolūti visi krāsu toņi. " Marta Ģībiete raksta savā Maģistra darba darbagaldā.
Kopš 2009. Gada mākslas „Galerija Laipa" ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu realizē projektu – lekciju cikls „Kultūras Laipa". Šī projekta ietvaros valmierieši tiek aicināti iepazīties ar visdažādākajiem mākslas izpausmes veidiem, kā arī izzināt mākslas tapšanas procesus, vēsturi, psiholoģiju, pat nozīmi.
Dalības maksa – 1LVL.
Publicitātes fofo, Marta Ģībiete