Svētdiena, 24.Novembris 2024. » Vārdadienas svin: Velta, Velda;

Rīgas Kino muzejā – kinolektorijs "Otrā maiņa"

Zane Balčus, 21.03.2011. 14:44

Kino muzejs piesaka jaunus vārdus un jaunas idejas kino vizuālās valodas tulkošanā! Jūsu uzmanībai – Māris Prombergs, Zane Balčus, Līva Rubene, Toms Ķencis kinolektorijā "Otrā maiņa".
Rīgas Kino muzejā – kinolektorijs "Otrā maiņa"

3. martā tika atklāts kinolektorijs "Otrā maiņa", kas darbosies kā platforma jaunajiem un topošajiem pētniekiem, kas pārstāv „jauno paaudzi" mākslas un kultūras teorijā. Ceturtdien, 24. martā plkst. 18:30 interesenti tiek aicināti uz lektorija otro vakaru: Līva Rubene „Parīze, 1968. gada maijs – revolūcija, vilšanās un to pēdas kino".

1960. gadu beigas Rietumu pasaulē ir kultūrvēsturisku un politisku pārmaiņu laiks – paradigmu maiņa it visos privātās un sabiedriskās dzīves aspektos, un lielā mērā tas iezīmē postmodernisma dzimšanu. Šī laikmeta – 1960. gadu kontrkultūras – atainojums kino jau pusi gadsimta ir pateicīgs temats, kura ietvaros tapuši nozīmīgākie amerikāņu, franču, britu, vācu, u.c. nacionālo kino darbi, nemaz nerunājot par Eiropas austrumiem, Āziju vai Latīņameriku.

Francijas nemieru un streiku bezprecedenta gadījums 1968. gada maijā Rietumu pasaules vēsturē ieņem ikonisku statusu – tie nav vien fakti, bet gan jau vesels diskurss. Neskaitāmu protesta formu izpausmēm sabiedrībā sakrītot ar visai līdzīgām norisēm kinomākslā un tās veidošanas politikā, režisori – laikabiedri radījuši katrs savu versiju par savas paaudzes ekstāzi un depresiju.

Lektorija "Otrā maiņa" autori ir cilvēki, kuri kaut dzimuši un bērnību piedzīvojuši Padomju Savienības informācijas vakuumā, pieaugot savas apzinātās intereses attīstījuši informācijas pārpilnībā un vizuālo attēlu gūzmā, kas lavīnveidīgi pārņēmusi 21. gadsimta pasauli. Situācijā, kad nekas nav neaizsniedzams, viss ir vienlīdz pieejams un svarīgs un līdz ar to – relatīvs, bezdomu un nespējas izvērtēt laikmetā svarīgs ir kritērijs, pēc kura atšķirt būtisko no nebūtiskā, veidot savas autoritātes, domu strāvojumus un teorijas. Postmodernisma dekonstrukcijai seko jēgpilna konstrukcija no jauna.

Kinolektorija pirmajā sērijā piedāvājam četru kino realitātē dzīvojošu cilvēku lekcijas par sev tuvu kino – tas ir kino no dažādiem reģioniem, kino par dažādiem virzieniem, kino, kas pārstāv autoru, kā arī politisko notikumu ietekmi uz kinoprocesiem. Lai gan lektori akadēmiskā ziņā pārstāv dažādas disciplīnas – sociālantropoloģiju, filozofiju, kino vēsturi un teoriju – vienojošais faktors rodams viņu vienlaikus pretenciozajā, atvērtajā, erudītajā, svaigajā, kultūras laukā salīdzinoši nesen pārstāvētajā attieksmē un skatījumā.

Turpmāk lektorija programmā:
7. aprīlis
Toms Ķencis: Gadsimts ar vampīriem (NB! Lekcijas ietvaros izmantotais uzskates materiāls satur vardarbīgas un nepiedienīgas ainas)
28. aprīlis
Zane Balčus: Žans Rušs un etnofikcija

Ieeja: bez maksas
Adrese: Rīgas Kino muzejs, Peitavas iela 10/12 (ieeja no Alksnāja ielas)
Sakarā ar ierobežoto vietu skaitu, lūdzam pieteikties iepriekš: kinomuzejs@kinomuzejs.lv, tel.67358873

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV