Maija Dambrova runās par sekojošām tēmām: „Visiem gribas būt veseliem, ilgi dzīvot un lieliski izskatīties, un nākotnē to varētu mēģināt panākt gan ar zāļu, gan veselīgāka dzīvesveida palīdzību. Jau šodien redzami mēģinājumi izmainīt savu ārieni un uzlabot pašsajūtu, paļaujoties uz medicīnu, nevis veltot lieku stundu fiziskajām aktivitātēm. Vidējam pasaules iedzīvotāju dzīves ilgumam arvien pieaugot, ievērojamu veselības budžeta daļu aizņems ar vecumu saistīto slimību ārstēšana un rehabilitācija. Arī medicīnā arvien lielāku lomu spēlēs individuāla pieeja personalizētās medicīnas izskatā, kas, iespējams, sāksies jau līdz ar piedzimšanu – nolasot gēnos ierakstīto informāciju par nākotnes izvēlēm konkrētā cilvēka dzīvē. Tomēr, akadēmiķa P. Stradiņa vārdiem runājot, medicīna reizē ir zinātne un māksla, kā rezultātā ne viss ir tik iepriekš paredzams, vismaz tikmēr, kamēr sīkākās dzīvības norišu reakcijas nav izprastas līdz smalkākajām niansēm..."
Dr. pharm. Maija Dambrova ir Latvijas Organiskās sintēzes institūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadītāja un asociētā profesore Rīgas Stradiņa universitātē. Viņa – arī Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājlocekle. Doktora grādu farmaceitiskajās biozinātnēs viņa ir aizstāvējusi Upsalas Universitātē (Zviedrija), un tagad vada jaunu zāļu eksperimentālās izpētes projektus Organiskās sintēzes institūtā, kā arī palīdz studentiem izprast dzīvības procesu molekulārās norises. M. Dambrova tic, ka "Latvija var" un ka zinātnei vajadzīgi interesanti domājoši cilvēki.
Par SURVIVAL KIT lekciju maratonu "nākotn-ĒŠANA":
Kā pagatavot nākotni? Kas ir tās sastāvdaļas? Un kā to apēst?
SURVIVLA KIT lekciju maratons "nākotn-ĒŠANA" notiek, gatavojoties laikmetīgās mākslas festivālam Survival Kit, kas rudenī notiks Rīgā. Festivāls radās pirms trim gadiem, reaģējot uz krīzes nestajām izmaiņām, un aicināja meklēt radošus risinājumus izdzīvošanai. Šogad, spēlējoties ar jaunvārdu nākotnēšana, festivāls rosina paskatīties uz izdzīvošanas pamatvajadzībām – pārtiku, mājokli, veselības aprūpi un naudu nākotnes perspektīvā. Kā mūsu ikdienas izvēles ietekmē nākotni? Vai krīze mums iemācījusi jaunu attieksmi pret resursiem? Kādu nākotni ir iespējams pagatavot, pievienojot jaunajām vērtībām krīzes laikā attīstītās zināšanas un iztēli?
Māksla ir vide, kurā pieļaujamas vispārdrošākās fantāzijas, muļķīgākie jautājumi un nekaunīgākās atbildes. Tādēļ Laikmetīgās mākslas centrs piedāvā platformu, kur satikties nākotnei ar ēšanu.
SURVIVAL KIT lekciju maratona "nākotn-ĒŠANA" programma:
12. maijs Lekcija: Vieta tukša nepaliks: kas pēc gadiem dzīvos Latvijā? Aija Lulle, Latvijas Zinātņu akadēmijas Zinātnes un tehnoloģiju centrs;
Lekcijas sākums: 18.00
Norises vieta: Laikmetīgās mākslas centrs Alberta ielā 13, 7.stāvā
Ieejas maksa: Ls 1
Pieteikšanās: survival.kit@inbox.lv .
Tālāka informācija: www.lcca.lv
SURVIVAL KIT lekciju maratonu "nākotn-ĒŠANA" atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Eiropas Savienības programma Kultūra.