Izstādē vizuāli uzskatāmā, lakoniskā veidā ar foto materiāliem un vēsturiskiem dokumentiem radīts aptverošs un vienlaikus emocionāli iedarbīgs priekšstats par ceļu uz Latvijas Republikas proklamēšanu 1918. gadā un Latvijas valstiskuma atjaunošanu 20. gadsimta 80. gadu beigās - 90. gadu sākumā.
1918. gada novembrī laikrakstā „Jaunākās Ziņas" varēja lasīt: „Sirmajā Rīgā 1918. gada 18. novembrī ir izsludināta Latvijas valsts (..). (..) nācija ir izveidojusi augstāko kopdzīves organizāciju, kādu līdz šim pazīst cilvēces radošais ģēnijs – valsti."
Taču Latvijas tautai 20.gadsimtā par valsts neatkarību nācās cīnīties divreiz. Neatkarības pasludināšana 1918. gada 18. novembrī un neatkarības atjaunošana 1990. gada 4. maijā šķīra vairāk kā 70 gadi. Tas notika dažādās vēsturiskās situācijās, taču vērojamas arī kopīgas iezīmes un procesi.
Nozīmīgākā kopējā iezīme ir cilvēku attieksme. Iesākumā tā ir atsevišķu cilvēku uzdrošināšanās, kas pakāpeniski pārtop tautas kustībā, tautas atbalstā valstij, gatavībā cīnīties par to.
Izstāde Liepājas muzeja telpās K. Ukstiņa ielā 7/9 skatāma no 29. aprīļa līdz 3. jūlijam.