"Vera Munro" galerija dibināta 1977. gadā un izvietota funkcionālisma stila savrupmājā Hamburgā, Alsteres upes krastā. Galerija ir labi pazīstama pasaules mūsdienu mākslas apritē ar regulāru dalību nozīmīgākajos mākslas tirgos - Art Basel, Art Basel Miami Beach, Arco Madrid, Art Forum Berlin, ar augsta līmeņa izstādēm, sadarbību ar pasaules lielākajiem muzejiem un arī kā mākslas grāmatu izdevēja.
Nozīmīgs fakts latviešu mūsdienu mākslas dzīvē, ka starp galerijas "Vera Munro" septiņpadsmit māksliniekiem - mūsdienu mākslas autoritātēm - Silviju Behli (Silvia Bäcli), Janu-Marku Bustamante (Jean-Marc Bustamante ) Džonu M Armlēderu (John M Armleder ), Paulu Vinstanleju ( Paul Winstanley ), Imi Knēbels ( Imi Knoebel ), Kohej Nawa ( Kohei Nava ) tagad ir arī Ēriks Apaļais.
1981. gadā dzimušā mākslinieka radošais ceļš sākās strauji un pārliecinoši. Savā pirmajā personālizstādē "Zaudējot līdzsvaru" Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā 2005 gadā viņš piesaistīja mākslas kritiķu un speciālistu nezūdošu interesi ar brutālā ekspresionisma formā veidotām, pārsteidzoši vitālām un asprātīgām figurālām kompozīcijām.
Šogad februārī Ēriks Apaļais pabeidza sešu gadu studijas Vizuālās mākslas akadēmijā Hamburgā (HFBK) pie profesora Andreasa Slominski, saņemot Karla H. Ditzes fonda balvu par labāko diploma darbu izstādi.
Viņa glezniecība ir kļuvusi komplicēta saturā, bet vienkārša izklāstā - darbiem lieliskā proporcijā piemīt daudzslāņains intelektuāls pamatojums un irracionālā tēlainība. Runājot par glezniecību, mākslinieks to salīdzina ar valodu - formulē kā vizuālu gramatiku, kur otas triepieni tiek lietoti kā vārdi. Viņa darbus var uzlūkot kā nostalģiskas vizuālas poēmas, kur gleznieciski, apzināti nosacīti tēli dzīvo fantāzijas pasaulē.
Izstādē "Confession" apskatāmi darbi, kuru tapšanā liela nozīme ir viņa padziļinātai interesei par atmiņu konceptualizēšanu , to vizuālu attēlošanu, izmantojot glezniieciskās valodas nosacītību. Mākslinieks dievišķo poēziju tiecas savienot ar moderno psiholoģiju, uzsverot, ka iedvesma nākusi no Sv.Augustīna autobiogrāfiskā darba "Atzīšanās" un paralēlām idejām Andreja Tarkovska filmās.
Latvijā Ēriks Apaļais ir Galerijas Alma mākslinieks.