Izstādes koncepcija tiek veidota kā pastaiga Fabrikas ielā. Tā tiek saprasta kā ielas telpa, kuras pamatuzdevums ir virziens un kustība. Šī tēma nosaka izstādes darbu blakusesamību un kopesamību, jo eksponētie mākslas darbi prezentē vienas domāšanas valodas dažādus dialektus.
Izstāde vienlaicīgi tematizē līdzību, kas pastāv starp cilvēka organismu un ielu. „Fabrikas iela" ir kā vienots organisms, kurā plūst garāmgājēji, starp kuriem vērojama savstarpēja mijiedarbība. Izstādes apmeklētāji un ielas garāmgājēji ir kā plūstošie asinsvadi organismā – tie papildina un attīsta viens otru, veidojot sociāli aktīvu kopumu.
Mākslinieki paņem no šīs ielas un atdod ielai. Ielā tie ierauga atšķirīgas nišas, kuru sazarojumā tiek atrasti kā funkcionāli, tā arī emocionāli uzrunājoši atribūti. Tie var būt ikdienas materiāli, situācijas, politiskas diskusijas, tabu tēmas, vai saikne starp realitāti un fikciju.
Izstādi apmeklēs arī Minhenes mākslas savienības (Kunstverein München) biedri, kas šajā laikā rīko braucienu uz Latviju un Igauniju, lai iepazītos ar Rīgas un Tallinas mākslas notikumiem. Šīs savienības biedri ir augstākā līmeņa profesionāļi, kas ne tikai orientējas laikmetīgās mākslas norisēs starptautiskā līmenī, bet arī paši veido savas privātkolekcijas, gan starptautiskas mākslas izstādes, sadarbojoties ar galerijām un citām mākslas institūcijām.
Izstādes darba laiks: 14. – 21. maijs; 14.maijs: no plkst.14.00 līdz 19.00; no 15.maija: katru dienu no plkst. 11.00 – 19.00 , bez brīvdienām, ieeja bezmaksas.
Publicitātes foto: Edmunds Lūcis „Dzimšanas diena", 200 x 100cm, plastika, džuta, krāsa, druka, 2010