Piektdiena, 10.Janvāris 2025. » Vārdadienas svin: Tatjana, Dorisa;

Izstādē atklāj Austrumeiropas mākslas nezināmo vēsturi

Ieva Astahovska, 12.05.2011. 12:46

Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Rīgas mākslas telpu aicina uz izstādi Paralēlās hronoloģijas. Austrumeiropas izstāžu nezināmā vēsture, kas no 18. maija līdz 4. jūnijam būs apskatāma Rīgas mākslas telpas Intro zālē.
Izstādē atklāj Austrumeiropas mākslas nezināmo vēsturi

Izstāde „Paralēlās hronoloģijas. Austrumeiropas izstāžu nezināmā vēsture" atklāj nozīmīgākos 20. gs. 50. – 80. gadu mākslas notikumus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Ungārijā, aktualizējot ārpus starptautiskās mākslas vēstures palikušo Austrumeiropas lomu kopējā ainā, uzrādot paralēles un arī atšķirības ar Rietumu mākslu un savstarpēji reģionā.

Jauno mākslinieku „slēgtās" skates Latvijas mākslas akadēmijā 70. gados, studiju un dzīvokļu izstādes 60. gados Lietuvā, arhitektūras avangards netradicionālā vidē Igaunijā un daudz citas atslepenotas mākslas vēstures!

„Paralēlās hronoloģijas" ļaus ielūkoties Līgas Purmales un Miervalža Poļa, Māra Ārgaļa personālizstādēs, Andra Grīnberga performancēs, Lietuvas sadaļa piedāvās arī ieskatu par Vītauta Landsberģa un mākslas studentu sarīkoto Fluxus koncertu, savukārt Igaunijas daļa būs veltīta Jiri Okasa, Leonharda Lapina, Vilena Kinnapu un citu mākslinieku un arhitektu avangardiskām izstādēm un hepeningiem, kas notika ārpus tradicionālās mākslas vides, piemēram, Eksperimentālās bioloģijas zinātnes institūtā un Zinātņu akadēmijas bibliotēkā. No Ungārijas izstādē būs skatāmas divas ekspozīcijas – „Kā māksla kļūst publiska" un „Citas revolucionārās tradīcijas". Izstādes kuratori: Ieva Astahovska (Latvija), Dovile Tumpīte (Lietuva), Mari Lānemetsa (Igaunija), Dora Heģi, Žuža Lāslo, Šāndors Horņiks (Ungārija).

Izstāde, kā arī konference "Atsedzot neredzamo pagātni" ir daļa no Laikmetīgās mākslas centra koordinētā starptautiskā sadarbības „Recuperating the Invisible Past", kas pievēršas bijušās Austrumeiropas valstu sociālisma perioda mākslas un kultūras mantojuma pārskatīšanai laikmetīgā perspektīvā. Projekta starptautiskie partneri ir: mākslas organizācija Tranzit.hu Budapeštā, Mākslas vēstures institūts Tallinā, Viļņas Nacionālā mākslas galerija, mākslas institūts Wyspa Gdaņskā, Polijā.

Plašāka informācija: www.lcca.lv

Organizē: Laikmetīgās mākslas centrs.

Sadarbības partneri: Eiropas Komisijas programma „Kultūra (2007-2013)"*, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Erste Stiftung, Rīgas mākslas telpa, Rīgas Ekonomikas augstskola, Lietuvas vēstniecība Rīgā, Igaunijas vēstniecība Rīgā, Ungārijas vēstniecība Rīgā, Latvijas vēstniecība Viļņā, kultūras portāls ¼ Satori, Diena, dizaina aģentūra Rabit, starptautisko autobusu operators Lux Express, kultūras un mākslas projekts Noass.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2025
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV